STSport

Włoska federacja Oktagon oficjalnie potwierdziła zamianę przeciwnika Valentijna Overeema na gali Oktagon Italy 2012. Zamiast rutynowanego Brazylijczyka – Pedro Rizzo – z Holendrem zmierzy się jeden z najlepszych polskich zawodników wagi ciężkiej – Michał Kita. Gala odbędzie się 24 marca w Mediolanie.

Z udziału w walce Rizzo wyeliminowała kontuzja. O zastąpieniu go Polakiem mówiono od wczoraj. Zawodnik sam nawet potwierdził, że prowadził rozmowy z włoską organizacją. – Jeszcze nie wszystko jest pewne na 100%, ale najprawdopodobniej zmierzę się z Holendrem. Jestem gotowy na ten pojedynek, reszta zależy od Overeema – mówił w rozmowie z portalem MMAtv.pl Dziś na stronie oficjalnej stronie federacji pojawiła się informacja, że Polak zawalczy z Overeemem zamiast Rizzo.

Wcześniej próbowano ściągnąć innego weterana – Jeffa Monsona, ale ostatecznie stanęło na Polaku. Kita ostatni raz walczył w listopadzie ubiegłego roku. Na gali MMA Attack pokonał po jednostronnym pojedynku na punkty Ricco Rodigueza. Valentij Overeem to z kolei bardzo znana ostatnio w Polsce postać. Na gali KSW 18 najpierw zastąpił gwiazdę wieczoru – Jerome’a Le Bannera, a później pokonał przez poddanie Marcina Różalskiego. Czy Michał Kita pomści Różala?

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.