STSport

Utalentowany polski półśredni (choć teraz już lekki), Mateusz Zawadzki, podpisał właśnie kontrakt z największą organizacją MMA w Polsce. Zawodnik z Ełku zadebiutuje na białym ringu jeszcze w tym roku. Na stronie KSW pojawiło się następujące oświadczenie:

Randy Couture i Mateusz Zawadzki, źródło: mmapoland.pl

Randy Couture i Mateusz Zawadzki, źródło: mmapoland.pl

W minioną środę właściciele Federacji KSW spotkali się z Mateuszem Zawadzkim i jego menadżerami Krzysztofem Biernackim i Dariuszem Buźniakiem w celu podpisania z nim kontraktu na walki dla naszej federacji. Urodzony w 1990 roku zawodnik reprezentujący MMA Team Ełk zasili dywizję lekką.

„Barni”, bo taki pseudonim nosi zawodnik z Ełku trenuje od piątego roku życia. Przygodę ze sportami walki rozpoczął od karate kyokushin. Z czasem przeszedł do treningów kickboxingu i judo. W tej chwili Zawadzki ma na swoim koncie dziesięć pojedynków zawodowych. Jego rekord to osiem zwycięstw, tylko jedna porażka i jeden remis. Jest jednym z wyróżniających się zawodników mieszanych sztuk walki młodego pokolenia w Polsce. Do tej pory reprezentował Federację 3F dla której to stoczył większość walk. – Jestem bardzo zadowolony z podpisania kontraktu z Federacją KSW. Dostałem szansę, którą mam zamiar wykorzystać. Chcę godnie reprezentować swój klub i miasto Ełk – wyznał Mateusz.

Maciej Kawulski i Martin Lewandowski zapowiadają, że „Barniego” zobaczymy na KSW jeszcze w tym roku.

Jak podaje mmarocks.pl, rozważa się, że przeciwnikiem Zawadzkiego będzie nie kto inny jak Artur „Kornik” Sowiński.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.