STSport

Federacja KSW pragnie ogłosić kolejną z walk wieczoru gali KSW 29, która odbędzie się na przełomie listopada i grudnia. W pojedynku mistrzowskim w wadze średniej Michał Materla (20-4, 2 KO, 12 Sub) w swojej czwartej obronie pasa skrzyżuje rękawice z holenderskim królem nokautu Melvinem Manhoefem (28-11-1, 26 KO).

Melvin Manhoef

Materla dzierży tytuł mistrza KSW od maja 2012 i pierwszej wygranej nad Jayem Silvą. W kolejnych pojedynkach wygrywał kolejno z Rodneyem Wallacem, Kendallem Grovem, a za porażkę w drugim starciu z Silvą, zrewanżował się Angolijczykowi na KSW 26 w marcu tego roku w Warszawie. Zanim zawodnik Berserkers Team powalczy z Holendrem, czeka go jeszcze pojedynek z Jorgem Luisem Bezerrą na październikowej gali KSW 28: Fighters’ Den w Szczecinie.

Mający za sobą bogate doświadczenie w kickboxingu i niewiele mniejsze w MMA Holender, to jeden z najgroźniejszych uderzaczy w sportach walki. Dość powiedzieć, że „No Mercy” na dwadzieścia osiem wygranych walk, tylko dwukrotnie nie skończył rywala przed czasem. Reprezentant Mike’s Gym już raz pojawił się na galach KSW, w czerwcu 2013 na KSW 23 musiał uznać wyższość Mameda Khalidova. W kolejnym występie potrzebował jednak tylko 46 sekund na odprawienie byłego rywala Materli Evangelisty „Cyborga” Santosa.

Materla vs. Manhoef oraz wcześniej ogłoszony pojedynek Mariusza Pudzianowskiego z Pawłem Nastulą to dwie z trzech z głównych atrakcji KSW 29. Na rywala czeka jeszcze najlepszy zawodnik MMA w Polsce Mamed Khalidov.

Informacje na temat dokładnej daty, lokalizacji oraz sprzedaży biletów na KSW 29 zostanie ogłoszona wkrótce.

źródło: KSW

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.