STSport

Czy w końcu dojdzie do długo wyczekiwanej walki pomiędzy najlepszym polskim zawodnikiem MMA – Mamedem Khalidovem, a mistrzem Bellatora – Hectorem Lombardem? Według Telewizji Olsztyn – tak. Lokalna stacja poinformowała, że do starcia miałoby dojść podczas majowej gali – KSW 19.

Informacji oficjalnie nie potwierdza federacja KSW. Jednak nazwisko Lombarda już od dłuższego czasu pojawia się w kontekście przeciwnika Mameda Khalidova. W wywiadzie dla naszego portalu pod koniec 2011 roku szef KSW, Maciej Kawulski dosyć wymijająco odpowiadał na konkretne pytanie dotyczące Kubańczyka, ale w żaden sposób nie zaprzeczył rozmowom z zawodnikiem.

Co najważniejsze, w materiale Telewizji Olsztyn, o walce wypowiada się sam zainteresowany, czyli Mamed Khalidow. – Jest to bardzo ważna walka, najmocniejszy przeciwnik do tej pory – mówi Polak czeczeńskiego pochodzenia. Można więc powiedzieć, że takim stwierdzeniem potwierdza tę walkę.

Hektor Lombard to jeden z najlepszych zawodników na świecie w kategorii do 84 kilogramów. Jego stylem wyjściowym jest judo (4 dan). Właśnie w tej dyscyplinie uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 roku. Tamtego turnieju jednak nie zawojował – przegrał już w drugiej walce i odpadł.

O wiele lepiej wiodło mu się w MMA. Zawodową karierę rozpoczął w Australii, do której uciekł z komunistycznej Kuby. Wygrał 5 walk z rzędu i postanowił spróbować swoich sił na japońskiej gali PRIDE. Wyraźnie jednak mu się tam nie wiodło i przegrał obie walki – z Akhiro Gono oraz Gegardem Mousasim. Warto odnotować, że były to jego jedyne porażki w karierze. Od połowy 2006 roku trwa jego niesamowita passa 25 walk bez porażki, z których aż 24 wygrał i tylko jedną zremisował. Na swoim koncie ma między innymi pas australijskiej federacji Cage Fighting Championship, którego bronił aż siedmiokrotnie. Od 2009 roku walczy w Bellatorze, w którym najpierw wygrał 8-osobowy turniej wagi średniej, a później stoczył trzy pojedynki w obronie mistrzostwa. W międzyczasie pokonał jeszcze przez poddanie Jessego Taylora, który był ostatnim przeciwnikiem Khalidova na KSW 17. Nota bene Polak również pokonał Taylora przez poddanie.

Gdyby faktycznie miało dojść do pojedynku Mameda Khalodova z Hektorem Lombardem, to z pewnością byłoby to wydarzenie, które odbiłoby się szerokim echem w całym świecie sportów walki. Czekamy zatem na oficjalny komunikat KSW w tej sprawie.

Materiał Telewizji Olsztyn można obejrzeć tutaj => Khalidov vs Lombard na KSW 19

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.