STSport

Najlepszy polski zawodnik MMA – Mamed Khalidov – otrzymał od prezydenta Olsztyna statuetkę Św. Jakuba. To nagroda przyznawana corocznie za zasługi dla miasta. Jak łatwo się domyśleć zawodnik został wyróżniony w kategorii sport.

Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna oraz kapituła konkursowa docenili bardzo udany dla Khalidova rok. Walczył na trzech galach KSW, wszystkie swoje pojedynki wygrał przed czasem, nie pozostawiając złudzeń swoim przeciwnikom, kto jest lepszy. Poddawał kolejno – James’a Irvina, Matta Lindlanda oraz Jessy’ego Taylora.

Khalidov z Olsztynem związany jest od blisko 15 lat. Pierwszym miastem, do którego trafił jako uchodźca z Czeczeni był Wrocław. Tam przeszedł kurs językowy, ale zaraz po jego ukończneiu – w 1997 roku – przeniósł się do stolicy Warmi i Mazur. Rozpoczął tam studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim – na wydziale zarządzania i administracji. Od samego początku swojej sportowej kariery trenuje w klubie Arrachion MMA Olsztyn.

Statuetka Św. Jakuba przyznawana jest od 2003 roku. Pierwsza edycja odbyła się w związku z 650-leciem miasta. Od 9 lat, co roku kapituła konkursu wybiera sześć osób lub instytucji w kategoriach kultura, nauka, gospodarka, sport, działalność pozarządowa oraz szczególne zasługi, które nagradzana są za działalność na rzecz Olsztyna.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.