STSport

Mamy dla wszystkich miłośników królewskiej kategorii prawdziwą gratkę. Już 22 marca na gali KSW26 w Warszawie dojdzie do arcyciekawego pojedynku w wadze ciężkiej. W dodatkowej karcie walk widowiska zobaczymy dwóch wysoko notowanych zawodników: Michała Andryszaka i Michała Włodarka.

Andryszak to 21-letni zawodnik z Criminal 13 Fighting Division Inowrocław. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie czternaście zawodowych pojedynków w formule MMA z czego aż jedenaście wygrał. Noszący pseudonim „Longer” Andryszak swoją ostatnią walkę stoczył pod koniec 2013 roku, gdzie w niewiele ponad minutę przez TKO pokonał doświadczonego Rosjanina Baga Agaeva. Jest aktualnym numerem sześć w rankingu wagi ciężkiej w Polsce.
Bydgoszczanin już od dłuższego czasu był obserwowany przez właścicieli Federacji KSW. Rok temu był nawet uczestnikiem letniego Obozu KSW w Olsztynie i już na nim wzbudził zainteresowanie duetu Kawulski i Lewandowski.

Włodarek to numer siedem rankingu wagi ciężkiej w naszym kraju i zawodnik, który w zawodowej karierze MMA jeszcze nie przegrał. Jego aktualny bilans to pięć zwycięstw bez porażki. Na swoim koncie ma zwycięsto m.in. z obecnym zawodnikiem organizacji UFC Danielem Omielańczukiem, którego pokonał na punkty w 2011 roku.
Noszący pseudonim „Komar” to podopieczny Andrzeja Kościelskiego z Ankosu Zapasy Poznań i klubowy kolega Karola Bedorfa, Borysa Mańkowskiego i Mateusza Gamrota.

Pojedynek Andryszak versus Włodarek zapowiada się bardzo interesująco. Obaj zawodnicy są twardzi, nieustępliwi i nie stronią od mocnych wymian ciosów w stójce. Obaj chcą wygrać swój debiut dla Federacji KSW i żaden nie odpuści. Emocje gwarantowane!

Michał Andryszak o Michale Włodarku:
– Michał to bardzo dobry zapaśnik, z bardzo dobrego klubu. Wiem jak walczy i wiem, że będzie to dobra walka. Jeśli on nie będzie chciał przewracać to gwarantuję, że damy dobrą walkę pełną wymian w stójce i powalczymy o walkę wieczoru gali KSW26.

Michał Włodarek o Michale Andryszaku:
– Młody, utalentowany chłopak. Solidny zawodnik. Nie boję się nikogo, nie boję się jego i na pewno nasza walka podobać się będzie publiczności.

źródło: KSW

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.