STSport

Wiemy już z kim na nadchodzącej gali KSW24 skrzyżuje rękawice Międzynarodowa Mistrzyni KSW, Karolina Kowalkiewicz. Przeciwniczką zawodniczki Gracie Barra Łódź będzie Jasminka Cive z Austrii.


Jasminka „Impressive” Cive to 32-letnia zawodniczka klubu CiWi, która na zawodowym ringu walczy od maja 2010 roku.  Jej aktualny rekord w formule MMA to pięć zwycięstw i jedna porażka.  Swoją ostatnią walkę stoczyła w kwietniu tego roku na najlepszej żeńskiej gali MMA na świecie, na Invicta FC.
Austriaczka wywodzi się z kickboxingu. Jej największym sukcesem było wywalczenie w 2007 roku tytułu mistrzyni świata K-1 organizacji ISKA. Walczy również na zasadach muay tai. Jej łączny rekord walk w obu formułach to siedemnaście zwycięstw, sześć porażek i jeden remis.

Dla Kowalkiewicz walka z Cive będzie trzecią dla Federacji KSW. Pierwszą stoczyła w grudniu 2012 roku, gdzie po pięknej walce pokonała Paulinę Bońkowską. Drugą stoczyła na gali KSW23, pewnie pokonała Martę Chojnoską i zdobyła tytuł.
Pojedynek Kowalkiewicz vs. Cive został zakontraktowany na trzy, pięciominutowe rundy w limicie wagowym do -52 kilogramów.

KSW

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.