STSport

Dwudziestego szóstego listopada w łódzkiej Atlas Arenie dojdzie do kolejnego bezprecedensowego wydarzenia MMA na polskim rynku. Tego dnia odbędzie się kolejna edycja największej w Europie gali mieszanych sztuk walki, KSW17 – Revenge. Dziś odsłaniamy niemalże kompletną kartę walk tego widowiska.

 

Alistair Overeem i Mamed Chalidow

Alistair Overeem i Mamed Chalidow

Jedynym uczestnikiem listopadowego wydarzenia, który nie zna jeszcze nazwiska swojego przeciwnika jest Mamed Khalidov. Właściciele Federacji KSW negocjują z kilkoma zawodnikami, w tym z mistrzem organizacji Bellator, Hectorem Lombardem.

Na gali KSW17 – Revenge dojdzie do arcyciekawego rewanżu pomiędzy najsilniejszym człowiekiem świata Mariuszem Pudzianowskim i Anglikiem Jamesem Thompsonem. Panowie konfrontowali się już ze sobą na gali KSW16 i wtedy lepszym okazał się mieszkaniec Wielkiej Brytanii. Tym razem ma być inaczej, a „Pudzian” zapowiada, że tym razem to on wyjdzie zwycięsko z pojedynku.

Drugą walką z cyklu rewanżowa będzie starcie Rameau Thierry Sokoudjou i Jana Błachowicza. Wszyscy doskonale wiemy w jakich okolicznościach Polak przegrał pierwsze starcie i jak bardzo chciał tego rewanżu. – Ten pojedynek będzie wyglądać zupełnie inaczej niż nasza pierwsza walka. Dołożę wszelkich starań, żeby tym razem kibiców nie zawieść i wygram – zapowiada Błachowicz, który do tego pojedynku przygotowuje się w Holandii m.in. z Gegardem Mousasim. Stawką tejże walki będzie pas Międzynarodowego Mistrza Federacji KSW w wadze półciężkiej.

W listopadzie, po raz pierwszy na gali KSW wystąpi absolutny numer jeden wagi lekkiej w Polsce, Maciej Jewtuszko. Popularny „Irokez” skrzyżuje rękawice z Arturem Sowińskim. – Fani zobaczą, jak facet w różowych spodenkach będzie bił drugiego – zapowiada szczecinianin.

Podczas gali swoje umiejętności zaprezentuje kibicom jeden z najlepszych grapplerów w Europie, Michał Materla. Rywalem „Cipao” będzie weteran MMA z Ameryki, były mistrz organizacji IFL, Matt Horwich.

Trzecią walką rewanżową gali KSW17 – Revenge będzie konfrontacja Antoniego Chmielewskiego z Jamesem Zikicem. W mniemaniu „Chmiela” werdykt pierwszego pojedynku nie był słuszny, stąd zapewne drugie starcie, które ma rozwiać wszelkie wątpliwości i pokazać kto jest lepszy. Warto wspomnieć, że dla Chmielewskiego będzie to pierwszy pojedynek po operacji kolana.

Siedemnasta edycja „Konfrontacji Sztuk Walki” to również pojedynek na szczycie polskiego rankingu wagi półśredniej. Były mistrz wagi średniej organizacji M-1 Global Rafał Moks zmierzy się z triumfatorem turnieju KSW Extra 2 – President Cup Aslambekiem Saidovem.

Siedem ekscytujących pojedynków, czternastu znakomitych zawodników, tysiące osób w łódzkiej hali i miliony przed telewizorami. Nadchodzi czas zemsty… KSW17 – Revenge.

źródło:KSW

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.