STSport

Federacja Konfrontacja Sztuk Walki ogłosiła dziś, że ich następna gala, czyli KSW 19 odbędzie się 12 maja w Łodzi w hali Atlas Arena.

Przedstawiono również, którzy zawodnicy będą mierzyć się w ringu. Przede wszystkim znów walczyć będzie Mamed Chalidow, który ostatni raz gościł w ringu 26 listopada, również w Łodzi na gali KSW 17. Będzie to dwunasta walka Chalidowa pod szyldem KSW.

Poza najlepszym w Europie zawodnikiem wagi średniej, do oktagonu wejdzie również Mariusz Pudzianowski. Popularny Pudzian walczył ostatni raz z Jamesem Thompsonem w listopadzie 2011 roku w Łodzi. Najpierw sędziowie ogłosili jego kontrowersyjne zwycięstwo, ale dzień po gali zmieniono werdykt na No Contest tłumacząc, że sędziowie pomylili kartki z punktacją. Rywali obu popularnych zawodników poznamy wkrótce.

Poza nimi wystąpią Michał Materla, Antoni Chmielewski oraz Aslambek Saidov – wszyscy na razie bez rywali. Po raz pierwszy na KSW walczyć będą również panie. W premierowym pojedynku zmierzą się ze sobą Marta Chojnoska oraz Paulina Suska.

Już teraz zapowiedziano, że gala od samego początku do końca będzie transmitowana przez kanały Polsat oraz Polsat Sport.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.