STSport

Krzysztof Włodarczyk (53-3-1, 37 KO) wygrał niejednogłośnie na punkty z Noelem Gevorem (22-1, 10 KO) w głównym wydarzeniu gali Poznań Boxing Night. Polak został tym samym oficjalnym pretendentem do tytułu mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej.

Obaj pięściarze od początku sztywno trzymali się swoich taktyk. Gevor trzymał Polaka na dystans, z kolei „Diablo” wywierał presję i próbował atakować ruchliwego rywala. Większość rund była trudna do punktowania z powodu małej aktywności obu pięściarzy.
Gevor dobrze wybierał momenty, w których decydował się na przyśpieszenia, z kolei Włodarczyk zbyt długo czekał ze swoimi akcjami. Często Polak pozostał bierny w defensywnie i czekał z zadaniem ciosu do momentu, aż jego rywal skończy swój atak.
Gevor bił przede wszystkim szybkimi ciosami, zaś Włodarczyk starał się wkładać w uderzenia więcej siły. Pojedynek był bardzo zacięty i żaden z pięściarzy nie potrafił wypracować w ringu wyraźnej przewagi. Gevor robił wszystko, żeby uniknąć wchodzenia w wymiany. Polak dążył do konfrontacji, ale nie potrafił ustawić rywala w jednym miejscu.
Ostatecznie po dwunastu rundach sędziowie orzekli o niejednogłośnym zwycięstwie Polaka, punktując 115-113 dla Gevora oraz 116-112 i 115-114 dla Włodarczyka.

źródło:ringpolska.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.