STSport

34 letni legendarny angielski pięściarz Ricky Hatton (45-3) po trzech latach rozbratu z boksem powrócił na ring i w walce wieczoru na gali w Manchester zmierzył się z Ukraińcem, Vyacheslavem Senchenko (33-1). Popularny „Hitman” zrzucił do tej walki w przeciągu kilku miesięcy 30kg…

Ricky Hatton vs Senchenko

Ricky Hatton vs Senchenko

Niemal od samego początku walki przeważał Hatton, który poszedł z ukraińskim pięściarzem na totalną wojnę. Cały czas parł do przodu zadając lewe sierpowe na głowę przy czym, jednak sam się odsłaniał, dając się trafiać ciosami prostymi i mocnymi lewymi uderzeniami na wątrobę. Dużo ciosów Anglika nie trafiało celu, ale kilkakrotnie udało mu się mocno wstrząsnąć swym rywalem. Do piątej rundy widzieliśmy absolutną dominację „Hitmana”, który był agresywniejszy, zadawał więcej ciosów. Wydawało się , że zwycięstwo ma w kieszeni.

W szóstej rundzie Hatton ponownie mocno atakował, ale to Senchenko trafiał go w głowę utrzymując go ciosami prostymi na dystans. Te starcie było zdecydowanie dla Ukraińca.

W siódmej rundzie Anglik natarł ostro na Senchenkę chcąc nadrobić straty z szóstej rundy. Ta taktyka okazał się jednak nieskuteczna. W tej rundzie zdecydowanie przeważał Senchenko, który częściej trafiał niż jego przeciwnik. Hatton przyjmował dużo uderzeń na tułów. W trakcie jednej z wymian Anglik rozciął twarz rywala i pod lewym okiem pojawiła się krew.
Dziewiąta runda tego pojedynku okazała się decydująca. Początkowo obraz walki był taki sam jak w pozostałych rundach. Hattona nacierał, a Senchenko kontrował prostymi. Pod koniec rundy Ukrainiec trafił lewym ciosem na wątrobę Anglika i posłał go na deski. Hatton po tym ciosie miał problemy z oddychaniem, nie był w stanie się podnieść i walka zakończyła się zwycięstwem Senchenki przez nokaut.

Po walce podczas konferencji prasowej Ricky Hatton postanowił ogłosił oficjalne zakończenie zawodowej kariery.
-Nie mam zamiaru przechodzić przez te męczarnie po raz kolejny. Chciałem się przekonać, czy nadal mogę bić się na światowym poziomie i dostałem już odpowiedź. Muszę zachować się jak facet i powiedzieć sobie szczerze, że to już koniec Ricky’ego Hattona. ” – powiedział Hatton.

http://youtu.be/wMp0TsZ0buA

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.