STSport

Niedawno informowaliśmy, że zbliża się debiut Muhammeda Lawala w organizacji Bellator. Władze organizacji dzisiaj ogłosiły, że przeciwnikiem „King Mo” będzie polski zawodnik, Przemysław Mysiala. Zawodnicy zmierzą się się z sobą 24 stycznia, a stawką pojedynku będzie przejście do następnej rundy turnieju Bellatora w wadze półciężkiej.

Przemysław Mysiala

Przemysław Mysiala

30-letni Mysiala nie walczył na zawodowych ringach od marca, gdzie przegrał z Jasonem Jonesem po tym, jak sędzia przerwał pojedynek z powodu rozcięć na twarzy Polaka. Wcześniej Mysiala odniósł duży sukces zdobywając pas rosyjskiej organizacji ProFC pokonując przed czasem doświadczonego Shamila Tinagadjieva.

Lawal to niegdysiejsza „nadzieja” wagi półciężkiej, który wkroczył na scenę MMA nokautując weterana ponad 60 walk, Travisa Wiuffa. Potem odnosił głównie sukcesy, pokonując m. in. Gegarda Mousiasiego, aż został w końcu zastopowany przez Rafaela Cavalcante. Następnie Lawal znokautował Rogera Gracie i Lorenza Larkina, jednak po pojedynku z tym drugim komisja wykryła w ciele „King Mo” niedozwolone środki dopingujące, zawieszając zawodnika na 9 miesięcy.

Oprócz tego na galę zapowiedziany jest pojedynek o pas wagi półśredniej pomiędzy mistrzem Benem Askrenem a pretendentem Karlem Amoussou.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.