STSport

W Międzynarodowym Obozie w Budapeszcie Kyokushin IBK, na którym było ponad 200 karateków z całej Europy znaleźli się również zawodnicy i trenerzy z Podlasia. Wśród szkoleniowców był Shihan Artur Więzowski(Ciechanowiec), a w trakcie treningów asystował mu Sensei Robert Gaździk (Zambrów). Obydwaj reprezentują Mazowiecko-Podlaski Klub Karate.


Treningi oprócz Polaków prowadzili najlepsi trenerzy w Europie, posiadacze wysokich stopni Mistrzowskich, wychowawcy Mistrzów Świata i Europy w tej dyscyplinie sportu.Treningi odbywały się cztery razy dziennie głównie dotyczyły taktyki walki, MMA, K1 ale również tradycyjnych form Karate jakimi są Kata oraz kombinacje obronne z atakiem na czułe i wrażliwe punkty człowieka.

Uczestnicy obozy reprezentowali wysoki poziom techniczny Europejskiego Karate. Podczas obozu odbył się egzamin na stopnie mistrzowskie dan w którym udział wzięli również reprezentanci z Polski. Do egzaminu przystąpił Robert Gaździk z Zambrowa i Zbigniew Wątorek ze Złocieńca mający 53 lata.


Po długim i wyczerpującym egzaminie technicznym i po przebytych 40 pełno kontaktowych morderczych i brutalnych walkach Robert zasłużenie zdał na stopień mistrzowski 2 dan natomiast Zbyszek po 30 walkach zaliczył test na stopień 1 dan.


Ogólnie Kancho Gerard Gordeau 9 dan bardzo chwalił Polaków za wysoki poziom w Kyokushin Karate IBK. Shihan Artur otrzymał również tytuł Country Representative czyli Głównego przedstawiciela Krajowego IBK.

Do Kadry prowadzącej treningi oraz do Komisji egzaminacyjnej należeli :

Kancho Gerard Gordeau 9. dan, Prezydent IBK(Holandia
Hanshi István Adámy 8. dan, IBK Dyrektor Techniczny(Węgry)
Hanshi Nico Gordeau 8. dan, IBK (Holandia)
Shihan Zsolt Somogyi 7. dan(Węgry)
Shihan Lammert Meinema 6. dan(Holandia)
Shihan László Budán 6. dan(Węgry)
Shihan Artur Więzowski 5 dan Dyrektor IBK Polska
Shihan Zsiga Zsolt 5 dan Węgry

Wszystkich chętnych do udziału w treningach w nowym sezonie 2012/2013 zaprasza Shihan Artur Więzowski 5 dan Kyokushin 6 dan Ju Jitsu zajęcia będą odbywały się w Ciechanowcu, Zambrowie, Wysokim Mazowieckim, Łomży, Szumowie kontakt z Mazowiecko-Podlaskim Klubem Karate pod tel. 604259053, pod koniec sierpnia zacznie działać nowa strona Polskiej Federacji Instytut Budokai Karate.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.