STSport

1 czerwca tego roku zakończy się kolejny sezon reality show – The Ultimate Fighter. Na gali wieńczącej program, w walce wieczoru zmierzy się dwóch czołowych zawodników wagi półśredniej – Martin Kampmann oraz Jake Ellenberger.

Kampmanna bez cienia przesady można nazwać weteranem UFC. Walczy w tej organizacji od 2006 roku i stoczył w niej aż 14 pojedynków (10 wygrał, 4 przegrał). Pojedynek z Ellenbergerem będzie dla niego drugą z rzędu główną walką wieczoru. Na początku marca w Sydney podczas gali UFC on FX poddał po 4 minutach i 12 sekundach trzeciej rundy Thiago Alvesa. Było to jego drugie zwycięstwo z rzędu. Wcześniej dwie walki z kolei przegrał.

Jego rywal – Jake Ellenberger – jest w trakcie świetnej passy. Wygrał 6 walk z rzędu i na pewno na tej liczbie nie chce się zatrzymać. Ostatni raz walczył – również podczas głównej walki wieczoru – na gali UFC on Fuel TV wypunktował Diego Sancheza. Trzeba jednak przyznać, że nie przyszło mu to łatwo. O ile dwie pierwsze rudny należały do niego, o tyle w ostatniej opadł z sił, a jego rywal był bliski zwycięstwa. To jednak nie ma najmniejszego znaczenia, bo to Ellenberger podnosił po ostatnim gongu ręce w geście triumfu.

Czy zwycięzca tej walki dostanie szansę walki o tytuł mistrza UFC w wadze półśredniej? Być może, ale kolejka do – wciąż jeszcze kontuzjowanego – George’a St. Pierra jest dosyć długa. Najpierw jest mistrz tymczasowy, czyli Carlos Condit. Po nim Nick Diaz, z którym GSP ma do wyjaśnienia parę spraw no dopiero później ewentualnie, któryś z dwójki Ellenberger/Kampmann.

Gala The Ultimate FIghter Finale odbędzie się 1 czerwca 2012 roku w Las Vegas. Przedstawiony wyżej pojedynek jest na razie jedynym oficjalnie ogłoszonym.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.