STSport

Kamil Waluś to zawodnik warszawskiej Copacobany. Ma 187cm wzrostu i wazy 129kg.
Waluś w wieku 16 lat zaczął uprawiać kulturystykę. W  przeciągu dwóch lat treningu został wicemistrzem Polski młodzików w wyciskaniu leżąc. W grudniu 2006 roku we Wschowie wziął udział w Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym i tu również zdobył wicemistrzostwo.

W 2008 roku wystartował, po krótkich przygotowaniach w zawodach Siłacza Suwalszczyzny, gdzie z powodu braku odpowiedniej  techniki zajął 4 miejsce. Potem przyszedł czas na sporty walki. Po 3 miesiącach treningu wystartował w swoich pierwszych zawodach MMA, które odbyły się 15 marca w Sochaczewie. Niestety przegrał z bardzo dobrym zawodnikiem przez kopnięcie na głowę.Potem było kolejna porażka z Piotrem Piotrowskim.

Te początkowe przegrane nie zdeprymowały jednak Kamila Walusia. Ciężko trenował pd okiem Łukasz „Jurasa” Jurkowskiego w klubie Copacobana, co po jakimś czasie zaczęło przynosić wymierne efekty. Jeździł na obozy szkoleniowe KSW,uczestniczył w licznych seminariach w tym z Alistairem Overeemem zorganizowanym przez firmę Sports Technology w Warszawie.

Potem przyszły pierwsze spektakularne sukcesy…

Podczas pierwszego w historii Amatorskiego Pucharu KSW w Jakubowie absolutnie zdominował wagę ciężką wygrywając cały turniej. Następnie w zawodowej walce w Fight Club:The Battle of Warsaw zmierzył się z doskonałym fighterem z Okniński MMA Piotrem Wieryszko, którego zniszczył w klatce.

Jak dalej będzie się rozwijać kariera zawodowa Walusia? Czy powtórzy swój spektakularny sukces z Fight Club?

Walka Kamila Walusia z Copacobana z Piotrem Wieryszko na gali Fight Club w Warszawie

http://youtu.be/tnRd7rVPin4

Wywiad z Kamilem Walusiem przed galą Fight Club.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.