STSport

11 stycznia 2014 odbyła się pierwsza zawodowa gala MMA w Puławach Vale Tudo Cup. Całkowity zysk z imprezy został przeznaczony na Fundację Po Ludzku do Zwierząt Przyjazna Łapa.

W pierwszej walce w formule grappling wygrał Adam Niedźwiedź z Natal Gold Team Katowice pokonując przez poddanie trójkątne rękoma miejscowego zawodnika Łukasza Mizura.
W drugim pojedynku w formule K-1 zgromadzeni fani sportów walki zobaczyli bezpardonowy pojedynek kobiet w formule K-1. Przez dwie rundy wicemistrzyni Polski w karate Kyokushin Małgorzata Ubowska walczyła z zawodniczką K-1, uczestniczką walk w Shidolidze Martą Gilarską. Ten niezwykle zacięty i wyrównany pojedynek, gdzie padał cios za cios i kopnięcie za kopnięcie przerwał narożnik czerwony podając zawodniczkę z Łodzi, która wysiadła kondycyjnie. Werdykt sędziowski oznaczał TKO. Wygrała Marta Gilarska.
W trzeciej walce doświadczony zawodnik w Muay Thai, mistrz Polski, mający za sobą 8 walk zawodowych zmierzył się z debiutantem Przemysławem Stasiakiem z Sokolnik , który z pełnym zaangażowaniem stawiał trudne warunki faworytowi przez 3 rundy. Wygrał przez wskazanie sędziów Kamil Szczepaniak z Quest Bogdanka.
W czwartym pojedynku w 3 rundzie podopieczny Tomasza Knappa z Fightman Bochnia poddał gilotyną w 1: 17 minuty w 3 rundzie walki miejscowego bohatera Alana Czajkowskiego.
Piąta walka to niezwykle widowiskowe zmagania warszawskiego wojownika Michała Kowalskiego z miejscowym fighterem Michałem Wojdatem. Po trzech rundach emocjonującego pojedynku zwyciężył na punkty Michał Wojdat.
Szósta walka to pojedynek w zawodowej formule do 71kg. Damian Order zmierzył się Tomaszem Królikiem. Po krwawej walce po poddaniu narożnika w 2:57 minuty drugiej rundy zwyciężył reprezentant Forca Dęblin Damian Order.
Siódmy pojedynek to kontynuacja pasma zwycięstw niepokonanego w amatorskiej formule Michała Oleksiejczuka, który tym razem odniósł swoje pierwsze zawodowe zwycięstwo pokonując 20-18 po 2 rundach doświadczonego Rajmunda Flejmera, podopiecznego Grzegorza Lipskiego z Ludwinowa.

W pierwszej walce wieczoru były zawodnik KSW Kamil Bazelak zmierzył się z zawodnikiem z francuskiego Savate Jacquesa Mwambą. Na samym początku walki Polak próbował znokautować swojego rywala niezwykle dynamicznym kopnięciem na głowę. Francuz był jednak czujny i skontrował Bazelaka podwójnym lewym prostym i kombinacją lewy-prawy. Kamil Bazelak sprowadził więc walkę do parteru, gdzie w pozycji bocznej uderzał łokciami na tułów swojego rywala. Po kanonadzie kilku uderzeń Mwamba rozluźnił lewą rękę na która Bazelak założył mu americanę- klucz, na rękę, poddając swojego przeciwnika w 48 sekundzie pierwszej rundy.

Jeszcze krócej trwała walka wieczoru z udziałem Wojciecha „Akodo” Bulińskiego z Seanem „Mohammadem” Kellym. Polak ruszył ostro na swojego przeciwnika sprowadzając walkę do parteru, gdzie w 24 sekundzie pierwszej rundy poddał duszeniem zza pleców angielskiego fightera. W ten oto sposób „Akodo” zaliczył swoje piąte zawodowe zwycięstwo.

Wyniki walk:
1. Łukasz Mizura vs Adam Niedźwiedź – zwyciężył Adam Niedźwiedź przez poddanie gilotyną.
2. Marta Gilarska vs Małgorzata Ubowska – zwyciężyła Marta Gilarska przez poddanie narożnika po 2 rundzie
3. Przemysław Stasiak vs Kamil Szczepaniak – zwyciężył Kamil Szczepaniak przez decyzję sędziowską po 3 rundach 30-25
4. Michał Kowalski vs Michał Wojdat – zwyciężył Michał Wojdat po trzech rundach na punkty 29-28.
5. Alan Czajkowski vs Sebastian Porębski – zwyciężył w 3 rundzie 1:17 przez poddanie gilotyną Sebastian Porębski
6. Tomasz Królik vs Damian Order – zwyciężył w 2 rundzie 2:57 Damian Order przez poddanie narożnika
7. Rajmund Flejmer vs Michał Oleksiejczuk – po 2 rundach zwyciężył na punkty 20-18 Michał Oleksiejczuk
8. Jacques Mwamba vs Kamil Bazelak – zwyciężył Kamil Bazelak w pierwszej rundzie 0:48 przez poddanie americaną
9. Sean Kelly vs Wojciech Buliński- zwyciężył Wojciech Buliński w pierwszej rundzie 0:24 przez poddanie mata- leo (duszenie zza pleców

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.