STSport

Wiele osób zastanawia się, co się dzieje z Kamilem Bazelakiem? Od 2019 roku po ostatniej jego walce w formule MMA słuch po nim zaginął.

Powód jest prozaiczny. Weteran sztuk walki Kamil Bazelak pożegnał się ze sportem zawodowym i odszedł na emeryturę sportową. Sportowiec rywalizował na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej od 1993 roku.Stoczył około 200 walk amatorskich w kickboxing, karate i boksie amatorskim. Na arenie zawodowej stoczył 25 walk zawodowych w MMA (13-12). Walczył dla największych organizacji w Europie tj. KSW, King of the King, UWC, Matside in the Cage, PLMMA i innych. W formule K-1 stoczył trzy zawodowe walki, wszystkie wygrywając przez K.O. W prowrestlingu walczył czterokrotnie, każdorazowo wygrywając. W boksie zawodowym stoczył dwie walki, w tym jedną 4-rundową.
Bazelak zakończył też swoją publicystyczną działalność internetową, o czym powiadomił na swojej stronie. Przyczynami odejścia były problemy zdrowotne.

Na swojej stronie Kamil Bazelak napisał:
W grudniu 2019 roku pożegnałem zakończyłem karierę sportową. Dzisiaj okazało się, że sport wyczynowy zrujnował mi zdrowie. Okazało się po badaniach, że mam w lewej nodze wiązadło ATFL zerwane. Stan nogi po licznych złamaniach kości strzałkowej od kostki przyśrodkowej. W tym miejscach jest przebudowa kostna. Wiązadło trógraniaste również uszkodzone. TNL staw skokowo piętowy zwapniony z wysiękami. Prawą nogę mam w podobnym, choć nieco lepszym stanie. Sposób leczenia to czyszczenie stawu, a następnie unieruchomienie śrubą.
Jeśli trenujesz sporty walki i jesteś młody, nie bagatelizuj kontuzji, swojego stanu zdrowia. Czasami warto odpuścić, niż potem stać się inwalidą.
Kochani! Oficjalnie kończę swoją publiczną działalność sportową, a także tą pozasportową. Nie jestem zainteresowany dalszą kontynuacją tej zabawy. To jest mój ostatni wpis.

Kamil Bazelak w walce z Kamilem Walusiem na KSW18

Kamil Bazelak w walce z Kamilem Walusiem na KSW18

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.