STSport

Kamil Bazelak 6 czerwca spotkał się z młodzieżą w Samorządowym Zespole Placówek Oświatowych w Chodczu.Tematem przewodnim podobnie jak we wcześniejszych tego typu wykładach były sporty walki, jak i ogólne zdrowe podejście do życia.

Spotkanie rozpoczęło się krótkim, jednakże ciekawym pokazem karate Kamila i jego partnerki. Po małej przerwie na przebranie, został on bardzo serdecznie przywitany przez vice dyrektor Annę Rykowską. Następnie odpowiadał na pytania młodzieży.
Oryginalność i szczegółowość zadawanych przez dzieci pytań świadczy o przygotowaniu do przyjazdu gościa . Do rozmowy włączyły się również współorganizatorki akcji psycholog Katarzyna Krysztofiak oraz pedagog szkolny Karolina Janicka. Po rozmowie Kamil chętnie pozował do zdjęć z najmłodszymi fankami. Spotkanie zakończyło się pozytywnie i żadna ze stron nie wyklucza kolejnej wspólnej akcji…

Kamil Bazelak skomentował pokazy i wykłady w jakich wziął udział w szkole w Chodczu.

– Cieszę się ogromnie, że miałem okazję odwiedzić kolejną szkołę o powiedzieć młodym ludziom o wartościach jakimi się powinni kierować w życiu. Rozmawialiśmy o agresji, narkotykach,a także o tym w jaki sposób osiągnąć własne cele i realizować swoje marzenia – powiedział Bazelak – Mówiłem o alternatywach jakie mają w życiu,a także o tym, że mogą zostać kimkolwiek tylko chcą, jeżeli znajdą w życiu odpowiednią motywację popartą adekwatną dyscypliną wewnętrzną i pełnym zaangażowaniem.Młodzi ludzie byli wyśmienicie przygotowani do dyskusji co było zasługą pani psycholog Katarzyny Krysztofiak i pani pedagog Karoliny Janickiej.Zaskoczyły mnie pytania za zakresu psychologii walki, szczególnie te dotyczące definicji stresu przed walką. Przyznam szczerze, że rzadko podczas wykładów spotykam się z tak mądrymi i dojrzałymi pytaniami -podsumował Kamil Bazelak.

Film z pokazów już wkrótce na portalu STSport.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.