STSport

– Boks to najtrudniejszy sport na świecie. Przegrana może pięściarza albo zniszczyć, albo zbudować na nowo. Ja wierzę, ze Masternak wróci jeszcze silniejszy – mówi Kalle Sauerland. W rozmowie z polsatsport.pl promotor Mateusza Masternaka(30-1, 22 KO) wyznaje, że wciąż wierzy w swojego podopiecznego oraz zajmuje stanowisko w sprawie konfliktu pomiędzy pięściarzem, a jego trenerem Andrzejem Gmitrukiem.

Karolina Owczarz: Czy jest pan zawiedziony tym, co stało się w Moskwie?
Kalle Sauerland: Oczywiście, że tak. Nigdy się nie cieszę, kiedy przegrywa mój zawodnik. Jednak Mateusz wciąż jest bardzo młody. Widziałem wielu bokserów, którzy przegrywali i wracali jeszcze silniejsi. Największym wyzwaniem jest wyciągniecie odpowiednich wniosków z porażki. Przegrana może zniszczyć pięściarza, ale również zbudować go na nowo. Chyba Władimir Kliczko jest tutaj najlepszym przykładem. Zaliczył trzy naprawdę ciężkie porażki, jednak pozbierał się i od lat dominuje w wadze ciężkiej. Trzeba teraz dostrzec, co poszło nie tak i zrobić wszystko, aby to poprawić i w przyszłości nie dać się pokonać.

Czy to coś zmienia pomiędzy grupą Sauerland, a Masternakiem?
Absolutnie nie. Wciąż wierzymy w to, że on będzie mistrzem świata. Mamy 40-letnie doświadczenie w promowaniu boksu i możemy wymienić wielu zawodników, którzy po porażce zdobywali tytuły. Teraz my, jako drużyna, musimy przeanalizować to, co stało się w Moskwie i zrobić wszystko, aby pomóc Mateuszowi w drodze na szczyt.

Widzi pan Mateusza jako mistrza świata?
Zdecydowanie tak! Prowadzę Marco Hucka i Yoana Pablo Hernandeza, widząc, jak Mateusz z nimi trenuje, mogę być spokojny o jego przyszłość. Mimo tej porażki wciąż uważam, że jest najlepszym polskim pięściarzem.

Gmitruk twierdzi, że przed walką z Drozdem nie miał wpływu na dobór sparingpartnerów dla Mateusza.
Przecież to on organizował cały obóz. Nikt na nic nie narzekał przed walką, więc dlaczego robią to teraz?

Karolina Owczarz, Polsatsport.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.