STSport

Przed nami kolejny, 15. sezon amerykańskiego reality show – The Ultimate Fighter. To produkcja, która po raz pierwszy pojawiła się w 2005 roku i od tamtej pory przyciąga przed telewizory miliony widzów. Dla wielu zawodników, którzy brali udział w programie stał się on drogą do wielkiej kariery i sukcesów w prestiżowej UFC. Czy tym razem będzie podobnie? Trenerami drużyn będą Dominick Cruz oraz Urijah Faber.

Forrest Griffin, Rashad Evans, Nate Diaz – to tylko niektóre nazwiska uczestników The Ultimate Fighter, którzy zrobili potem w oktagonie UFC duże kariery. Pomysł jest genialny, bo federacja zarabia krocie na oglądalności programu, dodatkowo zwiększa swoją popularność, a przede wszystkim ma ciągły dopływ świeżej krwi – dobrych młodych, ale już znanych zawodników.

Tradycją programu jest również to, że na zakończenie stają naprzeciw siebie trenerzy dwóch grup, na które podzieleni są uczestnicy reality show. Dzięki temu mogliśmy oglądać takie walki jak Chuck Liddell vs Randy Couture (sezon 1.) czy Frank Mir vs Antonio Rodrigo Nogueira (sezon 8.) i wiele innych. Tym razem na czele rywalizujących grup staną zawodnicy wagi koguciej – Dominick Cruz oraz Urijah Faber. Zmierzą się ze sobą na UFC 148. Będzie to już trzeci pojedynek tych dwóch fighterów – jeszcze w federacji World Extreme Cagefighting górą był Faber, później na UFC 132 lepszy okazał się Cruz. Trzeci pojedynek powinien rozstrzygnąć, który z nich jest lepszy.

Na tym jednak nie koniec emocji związanych z The Ultimate Fighter. UFC jest w trakcie produkcji pierwszej zagranicznej edycji programu – TUF: Brazil. Trenerami są tam Vitor Belfort oraz Wanderlei Silva. Wiemy jak wielu świetnych zawodników jest w Kraju Kawy, więc możemy spodziewać się wysokiego poziomu. Zapowiedziano również wersję indyjską programu.

Wracając jednak do zbliżającego się 15. sezonu zapraszamy do obejrzenia zwiastuna:

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.