STSport

Były mistrz świata w kickboxingu, legendarny polski zawodnik Józef Warchoł bezustannie walczy w Koszalinie z urzędującym prezydentem reprezentującym Platformę Obywatelską Piotrem Jedlińskim.

Józef Warchoł zawodowy mistrz świata

Józef Warchoł zawodowy mistrz świata

Warchoł wielokrotnie krytykował Jedlińskiego zarzucając mu nieudolność w rządzeniu miastem, korupcję i bliskie związki z przestępczością.
Na giełdzie na terenach podożynkowych pojawili się politycy PO, wraz z prezydentem Koszalina Piotrem Jedlińskim. Jak to się stało już standardem, pojawił się tam również Józef Warchoł głośno manifestując swój obywatelski sprzeciw przeciwko władzy Platformy Obywatelskiej i rządom Piotra Jedlińskiego. Nie był to pierwszy protest słynnego kickboksera. Wielokrotnie przemawiał on z trybuny obywatelskiej, czy protestował na ulicach Koszalina z transparentami. Tym razem jednak na polecenie Piotr Jedlińskiego i polityków z PO został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji i przewieziony do koszalińskiej komendy. Zarzucono mu kierowanie gróźb karalnych, naruszenie nietykalności i stalking. Według Józefa Warchoła zarzuty te zostały wyssane z palca.

Józef W.

-Splamiony urząd, skompromitowany, nieudolny – 4 lata rządzenia. To są właśnie rządy kadencji Jedlińskiego. Aresztowano mnie, bo mówiłem prawdę, stałem, krzyczałem i protestowałem. Mam się czuć z tego powodu winny? Żeby mi zamknąć usta wymyślili sobie, jakieś groźby, które nie miały miejsca – powiedział Józef Warchoł.

Jak wiadomo wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe, gołym więc okiem widać, w jaki to oto sposób Platforma Obywatelska eliminuje swoich antagonistów. W Polsce łamane są prawa obywatelskie, ludzi zamyka się za to, że wyrażają swój sprzeciw przeciwko władzy czy peerelowskim służbom, podobnie jak to miało miejsce w przypadku protestów przeciwko komunistycznemu mjr. Baumanowi.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.