STSport

Cztery pojedynki w kategorii ciężkiej oraz sześciu fighterów uplasowanych w pierwszej dziesiątce polskich rankingów. Takiej sportowej imprezy Częstochowa jeszcze nie widziała. Walki odbędą się na zasadach UFC. Trzy rundy po pięć minut każda.

– To najsilniejsza na tę chwilę karta walk w polskim MMA – przekonywał na konferencji prasowej Marcin Jesiotr, właściciel federacji Fighters Arena.

W sali konferencyjnej hotelu Złote Arkady organizatorzy wydarzenia przedstawili dziennikarzom kilku zawodników, spośród tych, którzy pojawią się za tydzień w hali przy ulicy Dekabrystów.

– Nie lekceważę Valtonena – mówił Michał Kita, którego walka z fińskim sportowcem będzie ukoronowaniem gali. – Jednak wierzę, że wygram tę walkę. Jak? To okaże się 2 marca. Dobrze się do niej przygotowałem. Mam nadzieję, że mój przeciwnik długo zapamięta polską gościnność, a szczególnie śląską, tu w Częstochowie – obiecywał zabrzanin. – Korzystając z okazji chciałbym podziękować dwóm częstochowskim firmom, które mnie wspierają. Chodzi o firmę Pewniak i KJG Company. W tych czasach niestety, bez wsparcia sponsorów nie da rady profesjonalnie przygotować się do walki – dodawał.

Oprócz polsko-fińskiej walki wieczoru oraz pojedynku częstochowianina Jacka Czajczyńskiego z Michałem Pukinem, fani MMA będą świadkami jeszcze dwóch zawodowych pojedynków. Michał Andryszak stanie naprzeciw niepokonanego jak dotychczas Dariusza Zimoląga. Kibice obejrzą także extra fight w kategorii do 120 kg. Reprezentant Żywca Tomasz Waligóra skrzyżuje rękawice z wrocławianinem Mateuszem Soboniem.

W grupie wagowej do 93 kg ciekawie zapowiada się pojedynek Tomasza Kondraciuka i Marcina Gułasia. W kategorii do 84 kg zaprezentuje się z kolei następny po Jacku Czajczyńskim mieszkaniec naszego miasta, Ireneusz Cholewa. Zawodnik będzie walczył z Mateuszem Ostrowskim z Łodzi.

Kolejny podopieczny częstochowskiego klubu Wydra-Gym – Mateusz Strzelczyk skrzyżuje rękawice z drugim reprezentantem Łodzi – Adamem Świderskim. W kategorii do 66 kg zobaczymy natomiast Rafała Czechowskiego oraz Tomasza Boduszka.

Bilety na galę można zakupić w Hali Polonia oraz poprzez stronę kupbilet.pl.

– Wejściówki dobrze się sprzedają. Nie będziemy mieli problemu z zapełnieniem hali – informuje Marcin Jesiotr. – Niemniej jednak nie warto z ich zakupem czekać do samego końca, gdyż może się okazać, że te najbardziej atrakcyjne miejsca będą już wyprzedane. Bilety na płycie można kupić już za 70 zł. – podkreśla właściciel federacji Fighters Arena.

Pełna karta walk:

120 kg:

Michał Kita (13-6) vs Tonny Valtonen (26-14)

Jacek Czajczyński (5-5) vs Michał Pukin (3-0)

Michał Andryszak (7-2) vs Dariusz Zimoląg (3-0)

Extra Fight 120kg:

Tomasz Waligóra (0-0) vs Mateusz Soboń (1-1)

93 kg:

Tomasz Kondraciuk (8-4) vs Marcin Gułaś (2-3)

84 kg:

Ireneusz Cholewa (8-4) vs Mateusz Ostrowski (4-1)

77 kg:

Mateusz Strzelczyk (5-1) vs Adam Świderski (2-0)

66 kg:

Rafał Czechowski (3-1) vs Tomasz Boduszek (1-1)

autor: Adrian Biel

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.