STSport

Antyrządowe protesty w Iranie trwają już cztery miesiące. Choć nikt nie zna dokładnych danych, to według dostępnych szacunków zostało już zabitych ponad 500 osób – większość w okrutny sposób. Również dzieci. Dziesiątki osób zostało oficjalnie skazanych i straconych za udział w protestach. Zatrzymano ponad 15 tys. osób. Tysiące jest przetrzymywanych w więzieniach w okropnych warunkach.

W tym samym czasie władze Iranu wspierają militarnie Rosję w jej inwazji na Ukrainę i grożą zagładą Izraelowi.
Iran to również kraj, w którym od lat trwa największe w historii przebudzenie duchowe w świecie islamu. Stale powstają nowe kościoły domowe, zdecydowanie zwalczane przez islamistyczną władzę. Wielu liderów chrześcijańskich przebywa w więzieniach.
Jak napisano na portalu: Głos prześladowanych chrześcijan: „Módlmy się o ochronę, odwagę i nadzieję dla irańskich chrześcijan, aby nieśli światło ewangelii swoim rodakom.Módlmy się o opamiętanie dla przywódców Iranu, aby podobnie jak kiedyś Szaweł z Tarsu upadli na kolana przed Panem Jezusem Chrystusem i stali się Jego uczniami.Módlmy się o przemianę Iranu w kraj wolny od islamistycznej tyranii”

Źródło: TransformIran; Głos prześladowanych chrześcijan
Foto: Facebook

Categories: Polecamy 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.