STSport

Hugo Ferdinand Boss urodził się w 1885 roku w Niemczech. W wieku 38 lat założył swoją pierwszą spółkę zajmującą się projektowaniem i produkcją odzieży, którą musiał zamknąć w 1930 roku z uwagi na kryzys gospodarczy w jego kraju. Rok później Hugo Boss wstępuje do NSDAP i dzięki swoim koneksjom wskrzesza firmę.


foto: https://pl.wikipedia.org/wiki/Hugo_Ferdinand_Boss

 

W 1933 roku, kiedy Adolf Hitler wybrany został na kanclerza III Rzeszy, Hugo Boss otrzymał intratne zlecenie zaprojektowania i uszycia mundurów dla nazistowskich formacji SS, SA, NSDAP. Mundury zostały te uszyte jeszcze przed wybuchem II wojny światowej. Dodatkowo wykonano również mundury dla Wehrmachtu. Po klęsce hitlerowskich Niemiec Hugo Boss został skazany na karę grzywny za współpracę z nazistami. Jego przyjaźń z Adolfem Hitlerem, praca dla faszystów nie miały jednak żadnego negatywnego wpływu na rozwój firmy po wojnie. Firma Hugo Bossa stała się wkrótce jednym z największych potentatów na świecie, a sam jej założyciel zmarł w 1948 roku.

 

Główne marki Hugo Boss AG, której majątek szacowany jest na 2 miliardy euro to Hugo, Hugo Boss i Baldessarini. Hugo Boss w swej ofercie ma takie produkty jak eleganckie garnitury, odzież sportowa, obuwie, perfumy, telefony komórkowe, kosmetyki, zegarki i okulary. Najbardziej znane i rozpoznawalne kobiece perfumy to Boss Femme, BOSS BOSS  Intense dla kobiet i męskie BOSS BOSS Soul, Boss in Motion Edition Boss In Motion Limited i Boss Selection. Marka Hugo Boss jest jedną z najbardziej ekskluzywnych i rozpoznawalnych marek na świecie.

 

Categories: Polecamy 1 likes

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.