STSport

Do 35. gali KSW, podczas której wystąpią największe gwiazdy organizacji, pozostał już tylko miesiąc. Gdańsko-sopocka hala, w której murach toczyli boje najlepsi zawodnicy mieszanych sztuk walki, po raz szósty będzie gościć u siebie organizację KSW. Ergo Arena od lat jest stałym punktem na mapie Konfrontacji, a jej historia nieodłącznie wiąże się z historią KSW, które rok rocznie wraca na granicę Gdańska i Sopotu ze swoimi wydarzeniami.

15.09.2012 sopot ksw 20 - gala w hali ergo arena

Po raz pierwszy Konfrontacja zawitała do Ergo Areny w roku 2011 z galą KSW 16. Już wtedy publiczność miała okazję oglądać w akcji gwiazdy zbliżającej się gali KSW 35. Michał Materla pokonał wówczas Jamesa Zikicia, Marcin Różalski wyszedł zwycięsko z boju z Sergeyem Shemetovem, Mamed Khalidov poddał Matta Lindlanda, a Mariusz Pudzianowski musiał uznać wyższość Jamesa Thompsona.
Rok później, we wrześniu, KSW ponownie zawitało do Ergo Areny i ponownie publiczność miała okazję zobaczyć w walkach Marcina Różalskiego i Mariusza Pudzianowskiego. Podczas gali KSW 20 ręce obu zawodników po zakończonych starciach były uniesione w górę. Nikt wtedy nie przewidywał, że zawodowe drogi obu fighterów kiedyś się przetną i że pewnego dnia panowie wejdą do klatki razem w gdańsko-sopockiej hali. Wygląda jednak na to, że wspólne starcie było im pisane.
Podczas 20. gali KSW poza „Pudzianem” i „Różalem” kibice mieli okazję obejrzeć jedną z najlepszych i najbardziej zaciętych walk w historii polskiego MMA. Dwaj przyjaciele Borys Mańkowski i Rafał Moks dali prawdziwy popis umiejętności, serca do walki i sportowego ducha tocząc mocny bój przez całe trzy rundy. Podczas zbliżającej się gali KSW 35 kibicie ponowie będą mogli podziwiać w walce Rafała Moksa, który zmierzy się Robertem Radomskim.
W roku 2013, zgodnie z tradycją, w Ergo Arenie KSW zorganizowało kolejną galę. KSW 23: Królewskie Rozdanie przywiodło do hali Michała Materlę, Mariusza Pudzianowskiego i Mameda Khalidova. Z tej trójki koniecznie trzeba przypomnieć o walce Michała Materli, który właśnie podczas KSW 23 zmierzył się po raz pierwszy z Kendallem Grove. Po krwawym boju to ręka Michała była uniesiona, jednak starcie okazało się na tyle wyrównane, że podczas KSW 35 dojdzie do rewanżu pomiędzy zawodnikami, a w historii Ergo Areny zostanie zapisany kolejny tytaniczny bój wojowników KSW.
Podczas KSW 23 wystąpił również Mateusz Gamrot, dla którego był to debiut w organizacji. Dziś popularny „Gamer” przygotowuje się do walki o mistrzowski pas. Stoczy ją z groźnym Mansourem Barnaoui i już pod koniec maja ponownie pokaże gdańsko-sopockiej publiczności na co go stać.
W maju roku 2014 w Ergo Arenie odbyła się jedna z najważniejszych gal Konfrontacji. KSW 27: Cage Time było wydarzeniem, które wprowadziło do organizacji okrągłą arenę walk. Biały ring przeszedł wtedy do historii, a publiczność miała okazję podziwiać zawodników w nowej, okrągłej klatce. Podczas tej gali kibice ponownie mogli zobaczyć niektórych bohaterów zbliżającego się KSW 35. Poza Mamedem Khalidovem, Mariuszem Pudzianowskim i Mateuszem Gamrotem w klatce zawalczył również weteran polskiego MMA Łukasz Chlewicki. Wygraną nad Łukaszem Rajewskim, Chlewicki udanie powrócił do organizacji, a podczas KSW 35 zmierzy się z groźnym Rosjaninem Marif Piraevem.
Zeszłoroczna, majowa gala KSW 31 ponownie zgromadziła w Ergo Arenie gwiazdy organizacji. Podczas wydarzenia doszło do historycznego pojedynku Michała Materli z Tomaszem Drwalem, Mariusz Pudzianowski w pięknym stylu znokautował Rollesa Gracie, a najbliższy przeciwnik Mameda Kalidova Aziz Karaoglu szybko uporał się z Jayem Silvą. Kibice w Ergo mieli wtedy okazję zapoznać się z Karolem Celińskim i Kamilem Szymuszowskim, którzy również wystąpią podczas gali KSW 35.
Już 27 maja w Ergo Arenie KSW po raz kolejny przywita swoich fanów i kibiców. Gdańsko-sopocka publiczność ponownie będzie miała okazję podziwiać znanych i lubianych zawodników organizacji, ale również poznać zupełnie nowe twarze Konfrontacji Sztuk Walki.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.