STSport

Wydarzeniem gali FEN 15 Final Strike będzie pierwsza po przegranym boju o tytuł mistrzowski Fight Exclusive Night walka Michała Michalskiego. 14 stycznia w lubińskiej hali RCS formę niedawnego pretendenta przetestuje jeden z największych talentów polskiego MMA – Kamil „Undertaker” Gniadek.

fen-15-gniadek-michalski

Kamil „Undertaker” Gniadek, mimo bardzo młodego wieku, jest już doświadczonym fighterem. Początkowo trenował grappling i ju-jitsu (zdobył m.in. srebrny medal Mistrzostw Europy Ju-Jitsu No-Gi 2012 w Londynie), szybko jednak zdecydował się na MMA – jako zawodowiec w tej formule walczył już jako siedemnastolatek. Większość walk stoczył w wadze lekkiej, rywalizując m.in. z obecnymi zawodnikami UFC – Rosjaninem Artemem Lobovem i Łukaszem Sajewskim, ale wiosną tego roku zdecydował się na przejście do wyższej kategorii. W klatkoringu Fight Exclusive Night debiutował latem na gali FEN 13 Summer Edition, duszeniem zza pleców poddając w drugiej rundzie Klemensa Ewalda. Była to jego dziesiąte zwycięstwo w zawodowej karierze – oprócz nich ma na swoim koncie 1 remis i 4 porażki.

Dla Michała Michalskiego walka z Kamilem Gniadkiem będzie pierwszą po nieudanej próbie zdobycia pasa federacji Fight Exclusive Night w kategorii półśredniej. Porażka po ciężkim boju na gali FEN 12 Feel The Force z Francuzem Davy Gallonem na pewno była dla niego rozczarowaniem, ale zaliczany do ścisłej czołówki dywizji półśredniej w Polsce zawodnik z Wrocławia jest gotów na kolejne wyzwania i powrót do gry o tytuł mistrza organizacji FEN. Walka na gali FEN 15 Final Strike będzie jego piątym występem w klatkoringu FEN. Przed pechowym pojedynkiem z Gallonem pewnie wygrywał z Rafałem Błachutą, Mariuszem Radziszewskim i Adamem Niedźwiedziem i w styczniu w lubińskiej hali RCS reprezentant klubu Rio Grappling Wrocław zamierza wrócić na zwycięską ścieżkę.

W innych walkach na zasadach MMA podczas gali FEN 15 wystąpią m.in. Marcin Zontek, Adam Golonkiewicz, Mateusz Głąb i Michał Miłek. Kibiców czekają także walki o pasy mistrzowskie w formule K-1 z udziałem Pawła Biszczaka, Wojciecha Wierzbickiego i Róży Gumiennej.

Bilety na styczniową galę FEN 15 w Lubinie można już kupować w serwisach Eventim.pl oraz KupBilet.pl. Zamówienia na bilety grupowe i bilety VIP przyjmowane są pod numerem telefonu 601 877 229.

Więcej informacji o gali FEN 15 na bieżąco na fanpage’u FEN na Facebooku.

FEN

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.