STSport

Transmisja gali MMA Attack 2 w telewizji Polsat Sport! To wciąż nieoficjalna informacja, ale potwierdziły ją dwa źródła. W ostatni weekend mówił o tym znany dziennikarz sportowy telewizji Polsat – Mateusz Borek, a na Facebooku wpis odnośnie właśnie tej informacji napisał komentator stacji Polsat Sport – Łukasz Jurkowski.

Jeżeli okaże się to prawdą to możemy mówić o sporym zaskoczeniu z przynajmniej kilku powodów. Po pierwsze gala listopadowa gala MMA Attack była transmitowana przez telewizję TVN Turbo. Oglądalność oczywiście nie poszła w miliony, ale jak na kanał tematyczny, nie dostępny ogólnie, to i tak było nieźle. Były więc podstawy ku temu, żeby sądzić, iż druga gala również zostanie pokazana przez tę samą stację. Po drugie gwiazdą walki wieczoru ma być Robert Burneika, który prowadzi swój własny program o kulturystyce w TVN Turbo. Po trzecie – i chyba najciekawsze – telewizja Polsat od lat kojarzona jest z Konfrontacją Sztuk Walki, czyli konkurencją dla MMA Attack. Wszystko wskazuje jednak na to, że Polsat chce zmonopolizować transmisje sportów walki w Polsce.

Ciekawostką w tej informacji może być również to, że podobno Marcin Najman (druga gwiazda walki wieczoru) zastrzegł sobie w kontrakcie, że jego walka nie może być komentowana ani przez Łukasza Jurkowskiego ani przez Macieja Glabusa. Odniósł się do tego ten pierwszy i zdementował te ploti. Od razu zastrzegł jednak, że nie będzie komentował walki „pana n.”: – Ucinając wszystkie pytania na temat komentowania przeze mnie gali MMAATTACK 2 w związku z podpisaniem umowy ze stacją Polsat: Tak będę razem z Andrzejem Janiszem komentował tą galę ,gdyż jesteśmy pracownikami stacji Polsat:) Nie nie będę komentował walki pana n! Jego osoba w ringu czy klatce obraża prawdziwych sportowców w tym kraju.Powiedziałem to po pierwszej walce z Przemkiem Saletą i podtrzymuję dalej. P.S nie ma i nigdy nie było w kontrakcie pana n zapisu o tym, że ja, Maciek Glabus i Irek Bieleninik nie mogą komentować tej farsy…. – napisał popularny Juras.

Wygląda więc na to, że stacja Polsat na własnym łonie chce wyhodować sporą konkurencję dla Konfrontacji Sztuk Walki. Dla KSW to pewnie nie najlepsza informacja. Dla fana MMA – wręcz przeciwnie…

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.