STSport

Organizacja Glory Sport International (GSI) zarządzająca galami Kickboxingu, planuje na 9 listopada kolejną galę Glory 12. Impreza jest kolejnym przedsięwzięciem holenderskiej grupy na amerykańskim rynku we współpracy ze stacją Spike TV. Glory 12 odbędzie się w nowojorskiej hali Medison Square Garden, mogącej pomieścić 20 tysięcy widzów.

Podstawą gali ma być turniej wagi junior średniej (70 kg), w którym udział wezmą najlepsi zawodnicy tej kategorii na świecie. Na razie brak danych o personaliach, ale na pewno czterech zawodników z walk na gali Glory 10 w Los Angeles będzie udziałowcami tego turnieju. Glory w ostatnim czasie postawiło na czteroosobowe turnieje i 28 września z poniższego zestawienia zwycięzcy najprawdopodobniej walczyć będą w Nowym Jorku.

70 kg: Andy Ristie (Surinam) vs. Sanny Dahlbeck (Szwecja)
70 kg: Jordan Watson (Anglia) vs. Albert Kraus (Holandia)
70 kg: Robin van Roosmalen (Holandia) vs. Shemsi Beqiri (Szwajcaria)
70 kg: Davit Kiria (Gruzja) vs Murthel Groenhart (Surinam)

Na dziś Glory poza znanym z K-1 MAX Arturem Kyshenką, albo supergwiazdą Myuay Thai Buakawem czy Andym Souwerem, holenderska organizacja ma niemal najlepszych fighterów. Wolni strzelcy jak Yuri Bessmertny czy Enriko Kehl lub nawet walczący wcześniej Dzhabar Askerov, nie stanowią już dziś o obliczu Kickboxingu na świecie przy sile jaką zgromadziło Glory.
Poniżej najnowszy ranking Glory i ewentualne nazwiska, które zobaczymy w kluczowej rozgrywce na najbliższych galach od września i grudnia.

1. Giorgio Petrosyan (Włochy)
2. Robin van Roosmalen (Holandia)
3. Andy Ristie (Surinam)
4. Davit Kiria (Gruzja)
5. Shemsi Beqiri (Szwajcaria)
6. Albert Kraus (Holandia)
7. Murthel Groenhart (Surinam)
8. Jordan Watson (Anglia)

źrodło: fightsport.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.