STSport

info prasowe:
Organizacja Fight Exclusive Night planuje w dniu 8-go marca we Wrocławiu swoją drugą galę walk MMA i K-1. Organizatorzy FEN 2, już dziś zapraszają kibiców na to wydarzenie. Po sukcesie pierwszej edycji, która miała miejsce w listopadzie 2013 roku w Klubie Biznesowym na Stadionie Wrocław, ponownie wieczór twardych walk, będzie mieć miejsce na tym samym obiekcie. Organizacja chce na trwałe wpisać się w historię polskich Sportów Walki a atrakcyjna i nowoczesna oprawa gali spowoduje, że widzowie w komfortowych warunkach obejrzą świetne widowisko.

W ramach najbliższej marcowej gali we Wrocławiu, fani Sztuk Walki zobaczą minimum osiem pojedynków w dwóch formułach. Na pierwszej edycji FEN, ten model sprawdził się doskonale, więc organizatorzy stawiają na obie formuły i liczą na dostarczenie emocji sympatykom MMA jak i sympatykom Kickboxingu.

Dwa pojedynki zostały już oficjalnie zapowiedziane. W pierwszym z nich zmierzą się na zasadach K-1, dwie znakomite zawodniczki: mistrzyni świata w Kickboxingu, Marta Chojnoska z Płocka i mistrzyni Polski w K-1 i Muay Thai, Sylwia Juśkiewicz z Łodzi. Chojnoska to nie tylko mistrzyni świata, ale i finalistka kobiecego turnieju MMA w organizacji KSW. Juśkiewicz z kolei to „młoda krew”, w kobiecym K-1. Ten pojedynek nieodłącznie związany będzie z Dniem Kobiet i obie panie pokażą w nim swój kunszt. Organizatorzy eventu, wychodzą tym samym naprzeciw oczekiwaniom coraz bardziej rozwijającego się kobiecego K-1 i MMA.

Najtwardsze walki MMA otworzy pojedynek dwóch zawodników, którzy otrzymują szansę na poprawę swoich rekordów i rozwijanie sportowych karier. Obaj nie urodzili się zwycięzcami, ale wierzą, że każdą złą passę można przełamać. Janusz Dylewski z Iławy i Michał „Mikey Tiger” Piszczek mieszkający w Anglii, mimo porażek na koncie postarają się dać z siebie wszystko, by bawić kibiców i poprawić swoje notowania. Jeden z nich zapewne zwycięży tego wieczoru. Dylewski pokazał to już raz zmuszając do poddania legendę polskiego Kickboxingu, Józefa Warchoła. Piszczek bił się w heroicznym boju z najcięższym zawodnikiem MMA na Wyspach Brytyjskich, Lloydem Bakerem ważącym 160 kg. Ich kariera jest obserwowana przez kibiców, są bowiem nietuzinkowymi postaciami i mimo braku zwycięstw obu zawodników może być to walka, która przyciągnie uwagę i z całą pewnością będzie szeroko dyskutowana.

Organizatorzy FEN 2, na razie nie odkrywają wszystkich kart, ale już można ujawnić, iż na gali pojawią się bohaterowie najgłośniejszej walki z dnia 16-go listopada 2013 czyli Grzegorz Szulakowski i Patryk Grudniewski. Walka, której przebieg był dramatyczny i skończyła się protestami, powinna znaleźć swój finał w postaci rewanżu. Na to można liczyć, ale pozostaje otwartą kwestia czy dojdzie do niego już na tej gali? Obaj fighterzy pokazali wielkie serce do walki i właściciele FEN postanowili dać im szansę na kolejne występy.

Już dziś możemy także ujawnić nazwiska kolejnych zawodników jak Radosław Pupin z klubu Scorpion Krępice, Mistrz Polski, Wicemistrz Świata, Mistrz Świata w Kickboxingu czy zawodnik MMA, Damian Komisarski z Lutadores Wrocław. Oni związali się już z Fight Exclusive Night i wystąpią na jej arenie. Względną tajemnicą, objęte są kolejne nazwiska zawodników, ale organizacja szykuje przynajmniej jedną „perełkę” jako walkę wieczoru i kilka innych niespodzianek. Nazwisko strongmana Tyberiusza Kowalczyka to tylko jedna z zapowiedzi stałej współpracy, znanych postaci z organizacją. Kolejne ujawnimy wkrótce.

Drodzy kibice MMA i sympatycy naszej organizacji, wierzymy w to, iż zechcecie obejrzeć to sportowo – medialne wydarzenie. Już wkrótce rusza sprzedaż biletów. Najwcześniej będą one dostępne w sieci Ticketpro, a szczegółowe informacje podamy już wkrótce na naszej stronie, a także na naszym fanpage na Facebooku. Zapraszamy do odwiedzenia strony i zapraszamy na galę.

Główna karta
K-1 55 kg: Marta Chojnoska (Corio Team) vs Sylwia Juśkiewicz (Shi-Kon Łódź)
MMA +93 kg: Janusz Dylewski (Dylu Team Iława) vs Michał Piszczek (Winners Boxing London)

Uczestnicy gali
MMA 70 kg: Grzegorz Szulakowski (MMA Solo Team Namysłów) vs TBA
MMA 70 kg: Patryk Grudniewski (Fight Factory Wrocław) vs TBA
K-1 +95 kg: Radosław Pupin (Scorpion Krępice) vs TBA
MMA 77 kg: Damian Komisarski (Lutadores Wrocław) vs TBA

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.