STSport

Floyd Mayweather Jr (49-0, 26 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Andre Berto (30-4, 23 KO) w głównym wydarzeniu gali w Las Vegas. Dla najlepszego pięściarza świata bez podziału na kategorie wagowe było to pożegnanie z zawodowymi ringami.

mayweather_berto_fight

Berto rozpoczął walkę bardzo spięty, jednak z każdą kolejną rundą rozkręcał się i boksował coraz odważniej. Mayweather starał się w swoim stylu kontrolować tempo pojedynku i punktować rywala pojedynczymi uderzeniami, ale presja ze strony Berto wymuszała na Mayweatherze aktywność.

W szóstej i siódmej rundzie Berto kilka razy mocno trafił Mayweathera, nabierając coraz większej pewności siebie. 32-latek szedł do przodu za podwójną gardą i próbował wciągać „Money” Floyda w wymiany.

W kolejnych rundach Berto trochę zwolnił, choć dalej starał się atakować. Mayweather nie pozwalał rywalowi na kolejne spetkakularne trafienia, kontrując przy okazji skutecznie pojedynczymi ciosami. Po zakończeniu dwunastu rund sędziowie punktowali 117-111, 118-110 i 120-108 dla Mayweathera.

Stawką pojedynku były pasy WBC i WBA wagi półśredniej. W trakcie swojej 19-letniej kariery Mayweather stoczył 26 walk o mistrzostwo świata, zdobywając tytuły w pięciu kategoriach wagowych.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.