STSport

Organizacja Fight Exclusive Night ma zaszczyt zapowiedzieć kolejny pojedynek na nadchodzącej gali gali FEN 4 „Summer Edition”, która odbędzie się w Hali 100-lecia Sopotu im. Haffnera przy ulicy ul. Goyki 7 w sobotę 16-go sierpnia. Będzie to pierwsze oficjalnie potwierdzone starcie na zasadach K-1 Rules i zarazem jedyna kobieca konfrontacja tej gali. Zmierzą się w niej dwie niezwykle utytułowane zawodniczki Kickboxingu: mistrzyni świata K-1 WAKO Marta Chojnoska z Fight Club Shi-Kon Łódź i aktualna zdobywczyni Pucharu Świata Monika Porażyńska z Corpus Gym Gdańsk.

fen4-porazynska-vs-chojnoska-news

Walka zakontraktowana została w kategorii koguciej do 54 kg. 28-letnia Marta Chojnoska to mistrzyni świata w Kickboxingu, mistrzyni Europy i wielokrotna mistrzyni Polski w formule K-1, a także Sanda. Karierę zaczynała od Judo, ale w 2012 roku trafiła do MMA dochodząc do finału turnieju KSW, gdzie uległa jedynie Karolinie Kowalkiewicz. Na zasadach K-1 w zawodowych walkach mierzyła się także z najlepszą polską zawodniczką i Muay Thai, K-1 a także MMA – Joanną Jędrzejczyk. W zawodowych walkach Sanda wygrała m.in. z Pauliną Suską, z którą także wygrała w MMA. W debiucie na FEN 2 we Wrocławiu uległa na punkty Sylwii Juśkiewicz i teraz staje przed powtórną szansą zwycięstwa. Dodatkowo utytułowana zawodniczka podjęła współpracę z Grzegorzem Chałubińskim z Fight Club Shi-Kon Łódź – trenerem swojej ostatniej rywalki. 30-letnia Monika Porażyńska z Gdańska debiutuje na zawodowym ringu, ale za nią stoi szereg sukcesów amatorskich jak Mistrzostwo Polski w Thaiboxingu, a także medale w K-1 czy formule Low- Kick. Ukoronowaniem jej sukcesów w tym roku było zdobycie Pucharu Świata w węgierskiej miejscowości Szeged. Monika trenuje w gdańskim klubie Corpus Gym pod okiem trenera Dobrosława Bieleckiego.

Kibice będą mogli obejrzeć obie zawodniczki w akcji w Hali Stulecia w Sopocie, w dniu 16-go sierpnia. Emocje, dramaty, zmagania, porażki i sukcesy będzie można obejrzeć też na antenie naszego partnera – stacji Fight Box Live. Więcej informacji na www.fen-mma.com. Sprzedaż biletów na galę prowadzi sieć KupBilet.pl, która oferuje możliwość zakupu poprzez sprzedaż internetową. Dodatkowo bilety dostępne są w punktach sieci STS i Empik. Tylko w Gdańsku oferuje je kilkanaście punktów sprzedaży, a w całym kraju blisko 300 punktów.

Categories: MMA, Sporty walki 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.