STSport

Tej walki nie trzeba specjalnie promować, bo tak ogromne wydarzenia wyręczają z pracy specjalistów od reklamy. 14 września Floyd Mayweather Junior (44-0, 26 KO) spotka się w ringu z Saulem Alvarezem (42-0-1, 30 KO) podczas gali w MGM Grand. Pojedynek na żywo pokaże stacja Orange Sport.

Po niższym od oczekiwanego wyniku PPV walki „Moneya” z Robertem Guarrero, tym razem wytoczono najcięższa działa. 36-letni Mayweather, niepokonany w 44 zawodowych walkach, już w swoim drugim występie na antenie Showtime zmierzy się z wielką gwiazdą meksykańskiego boksu, Saulem Alvarezem. Gwiazdą ludzi, ale ciągle niesprawdzoną na tyle, by nazwać ją gwiazdą sportu.

Mayweathera nie trzeba nikomu przedstawiać. Wielokrotny mistrz świata, pogromca takich zawodników jak Miguel Cotto, Juan Manuel Marquez, Oscar De La Hoya czy Arturo Gatti. Do niedawna uznawany za jednego z dwóch najlepszych bokserów bez podziału na kategorie wagowe. Po niedawnej wpadce Manny’ego Pacquaio, uznawany już za jednego jedynego, najlepszego z najlepszych. Z dużą przewagą nad goniącym peletonem.

Alvarez, o 13 lat młodszy od Amerykanina, ale mający tylko o jedną zawodową walkę mniej w dorobku, jest już niezwykle popularny w Meksyku. Wielu zarzuca mu jednak, że rywali dobierał sobie z niższych kategorii wagowych (Josesito Lopez), leciwych lub rozbitych (Shane Mosley, Kermit Cintron) albo spoza światowej czołówki (Ryan Rhodes, Matthew Hatton, Alfonso Gomez). Dopiero ostatni przeciwnik „Canelo” nie budził sportowych zastrzeżeń. Walka z Austinem Troutem była jednak bardzo wyrównana. Niektórzy twierdzą, że nawet za bardzo.

Wyraźnym faworytem ekspertów jest Mayweather, ale kibice są podzieleni. Na pewno Floyd jest szybszy, ma lepszą defensywę i większe doświadczenie. Z drugiej jednak strony – Alvarez bije mocniej i jest silniejszy fizycznie. Bukmacherzy wyżej cenią Mayweathera, ale też nie na tyle wysoko, by na jego zwycięstwie nie dało się zarobić.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.