STSport

Eugeniusz Stanisławek jest kolejną legendą polskiego Kyokushin. Urodził się w 1959 roku w Wałbrzychu. Treningi Karate Kyokushin rozpoczał 42 lata temu, w 1978 roku. Dzisiaj ma czarny pas 7 Dan w IKO Tezuka Group.

Eugeniusz Stanisławek jest kolejną legendą polskiego Kyokushin. Urodził się w 1959 roku w Wałbrzychu. Treningi Karate Kyokushin rozpoczał 42 lata temu, w 1978 roku. Dzisiaj ma czarny pas 7 Dan w IKO Tezuka Group.
Eugeniusz Stanisławek w 1981 roku, po trzech latach intensywnych treningów, założył własne dojo – Wałbrzyski Klub Kyokushinkai, który był szóstym klubem w Polskim Związku Karate.
Do 1994 roku uczestniczył w wielu obozach i seminariach IKO, między innymi szkolił się pod okiem, takich mistrzów jak Loek Hollander, czy Steve Arneil. W organizacji IKO doszedł do stopnia 2 Dan.
Czterokrotnie brał udział w Mistrzostwach Europy w Kata, a z kolei w Mistrzostwach Polski Kata czterokrotnie stał na podium. Był trenerem kadry Polski w Kata i drugim trenerem w Kumite.

W 1994 roku Eugeniusz Stanisławek odszedł z IKO i przystąpił do IFK kierowanego przez Hanshi Steve’a Arneil 9 Dan. W organizacji tej doszedł do 4 Dana. Przez 12 lat swojej działalności ww IFK uczestniczył w około 30 obozach, seminariach i zgrupowaniach prowadzonych przez Steve’a Arneila i innych mistrzów Kyokushin. Stanisławek założył Polską Organizację Karate Kyokushinkai IFK.
W 2006 roku przystąpił do IKO Kyokushin Kai Kan Tezuka Group i został Branch Chiefem.
Jak twierdził Stanisławek powodem odejścia z IFK było: „odchodzenie przez IFK od prawdziwych zasad Masutatsu Oyamy oraz prowadzonej tam polityki”.

W 2019 roku Eugeniusz Stanisławek otrzymał stopień 7 Dan. Został też wiceprzewodniczącym światowej organizacji Karate Kyokushinkai – IKO Tezuka Group. Na co dzień, wraz z żoną Sensei Barbarą Stanisławek (3 Dan), prowadzi zajęcia w Wałbrzyskim Klubie Karate Kyokushinkai. Jest założycielem Polish Kyokushinkai Tezuka Group.
Eugeniusz Stanisławek wychował i wytrenował, aż 42 posiadaczy czarnych pasów, którzy dzisiaj prowadzą własne kluby. Jego zawodnicy osiągają najwyższe laury na zawodach międzynarodowych i ogólnopolskich.

Foto: Facebook

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.