STSport

Współwłaściciel UFC – Lorenzo Fertitta – w rozmowie z fanami za pośrednictwem Twittera zapowiedział, że walka o tytuł mistrza wagi ciężkiej pomiędzy Juniorem dos Santosem, a Alistarem Overeemem odbędzie się najprawdopodobniej na gali UFC 146.  Wydarzenie miałoby mieć miejsce 26 maja 2012 roku.

O tym, że do walki tych dwóch zawodników wiemy od UFC 141. Wówczas Overeem pokonał przez TKO Brocka Lesnara i zdobył prawo do walki o mistrzostwo. Pierwsze terminy, które podawano były trochę późniejsze niż ten zasugerowany przez Fertittę. Dana White tuż po walce Lesnar vs Overrem, sugerował, że odpowiednią datą może być lato tego roku. Teraz mamy przedstawioną trochę wcześniejszą opcję.

Byłaby to pierwsze próba obrony mistrzowskiego pasa przez Brazylijczyka. Popularny „Cigano” zdobył tytuł 12 listopada 2011 roku. Pokonał wówczas przez nokaut Caina Velasqueza.

Na razie jednak obaj zawodnicy mogą się jeszcze wstrzymać z rozpoczynaniem treningów. Federacja oficjalnie nawet nie potwierdziła daty UFC 146, a co dopiero mówić o kontraktowaniu walk. Na razie pewne jest tylko jedno. Do walki dos Sanotos vs Overeem dojdzie, ale czy na pewno na UFC 146 – tego jeszcze nie wiadomo.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.