STSport

STSPORTpl przeprowadził wywiad z pięściarzem Dariuszem Snarskim- prawdziwym weteranem boksu zawodowego, który między linami ringu stawał, aż 65 razy.

Dariusz Snarski

Dariusz Snarski

Dariusz Snarski w swojej karierze zwyciężał 32 razy w tym 6-ciokrotnie przez K.O. Przegrał 31 pojedynków i stoczył dwie walki remisowe. Na rozkładzie ma takich zawodników jak: Krzysztof Cieslak,Yauheni Abdurazakau,Jevgenijs Kirillovs, Aliaksandr Abramenka, Konstantins Sakara, Jonny Ibramov, James Fenu czy Vincenzo Belcastro. Ostatnią walkę stoczył 19 grudnia 2010 na gali boksu zawodowego w Białymstoku wygrywając na punkty z pogromcą Macieja Zegana Krzysztofem Cieślakiem.

Przeczytajcie, co Dariusz Snarski sądzi o szansach Mariusza Wacha w walce z Władimirem Kliczko, co myśli o wrestlingu Andrzeja Gołoty i jaką prognozuje przyszłość Tomaszowi Adamkowi

REDAKCJA:10 listopada Mariusz Wach, jako czwarty polak będzie walczył o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej. Większość uważa że ma większe szansę niż Adamek czy Sosnowski wcześniej. Jakie jest twoje zdanie na ten temat ?

Dariusz Snarski: Pamiętam Mariusza Wacha z kariery amatorskiej. Na pewno ma mniej doświadczenia niż Adamek w ciężkich pojedynkach ,ale ze względu na jego warunki fizyczne daję mu większe szanse na wygraną, niż miał Sosnowski. Nie zapominajmy jednak, że jest to waga ciężka i tutaj jeden cios może rozstrzygnąć cały pojedynek i dlatego boję się, że Wach może nie wytrzymać presji przed samym wyjściem do ringu.

Redakcja: Tomasz Adamek zapowiada ponowną próbę zdobycia mistrzowskiego pasa w 2013 roku. Będzie powtórka z walki z Kliczką, czy też tym razem będzie inaczej ?

– Na miejscu Tomka już bym nie ryzykował żadnego pojedynku o tytuł , gdyż to nie jest jego kategoria wagowa. Nawet sam menadżer Kliczków powiedział, że nie jest zainteresowany pojedynkiem z Adamkiem, chyba że  powalczy on o pas mniej znaczącej federacji wagi ciężkiej np: IBO,WBF.

Redakcja: Gdybyś teraz jeszcze raz zaczynał karierę to czy próbowałbyś swoich sił MMA  i co w ogóle sądzisz o tej formule ?

-Nie, ponieważ jest to zbyt brutalna dyscyplina sportu. Jeśli miałbym jeszcze raz taki wybór to próbowałbym swoich sił w kickboxingu.

Redakcja: Na koniec chciałbym Cię zapytać, jakie masz zdanie na temat kolejnej walki Andrzeja Gołoty? Tym razem nie będzie to ring, lecz klatka.

– Andrzejowi w każdym z ostatnich pojedynków chodziło wyłącznie o kasę. Przykładem tego była jego walka z Adamkiem w Łodzi. To jest jego sprawa, że chce walczyć w tym wrestlingu, w takiej formule. Osobiście wolałbym, aby stoczył z Riddickiem Bowe pojedynek bokserski niż w klatce. Taka walka nie jest mu potrzebna i obawiam się, aby nie była to następna ,,komedia” w wykonaniu Andrzeja Gołoty.

Redakcja: Dziękuję bardzo za rozmowę.

Rozmawiał : Maciej Adamski

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.