STSport

Już 27 października w nowej hali sportowej w Częstochowie odbędzie się gala boksu zawodowego anonsowana jako starcie „Częstochowa vs. Reszta Świata”. W walce wieczoru kibice zobaczą w ringu wielką nadzieję wagi półciężkiej Dariusza Sęka (16-0, 6 KO), który twierdzi, że do kolejnego starcia w ringu jest świetnie przygotowany i nie ukrywa radości z powrotu na ring w Częstochowie.

Dariusz Sęk vs Achille Omang Boya

Dariusz Sęk vs Achille Omang Boya

„Bardzo się cieszę, że będę mógł po raz kolejny pokazać się przed publicznością w Częstochowie. Jestem do tej gali doskonale przygotowany. W treningi wkładam całe serce, a do zaplanowanej na 27 października walki przygotowuję się już od dwóch miesięcy. Będę chciał pokazać 100% możliwości przed kibicami, którzy przed rokiem mnie nie zawiedli i mam nadzieję, że i tym razem mnie nie zawiodą.” – powiedział Dariusz Sęk.

Sęktwierdzi, że nie odczuwa presji przed tym pojedynkiem i zapowiada, że zmiana stanu cywilnego w jego przypadku podziałała mobilizująco i poprawiła siłę jego ciosu.

Dariusz Sęk vs Achille Omang Boya

Dariusz Sęk vs Achille Omang Boya

„Nie odczuwam presji,  tylko jestem bardzo zmobilizowany przed tym pojedynkiem. Na pewno dam z siebie wszystko. Myślę, że teraz biję 10 razy mocniej, niż przed ślubem. Niektórzy mnie straszyli, że po ślubie zmienia się wszystko na gorsze, ja mogę powiedzieć, że zmieniło się na lepsze.” mówi Dariusz Sęk.

Polski pięściarz, który przed rokiem podczas gali w Częstochowie znokautował pochodzącego z Francji Achille Boye zapowiada, że także tym razem jego rywal zakończy pojedynek leżąc na macie.

„Będę chciał znokautować swojego rywala, a jak wyjdzie zobaczymy. W ostatniej swojej walce też bardzo zależało mi, aby zakończyć walkę przed czasem.  Biłem mocno, aż bolały mnie ręce, ale rywal twardo stał na nogach. Zobaczymy jak będzie tym razem ja na pewno będę starał się zakończyć pojedynek przed czasem. Podczas przygotowań z trenerem Gmitrukiem pracujemy nad ruchliwością i większym balansem tułowia.  Ja mam taki styl, że chciałem zawsze kończyć walkę jednym ciosem. Pracujemy nad tym, abym kończył walkę seriami ciosów.” – mówi Dariusz Sęk.

Gala odbędzie się 27 października w nowej hali sportowej w Częstochowie przy ul. Żużlowej. Początek imprezy o godzinie 18:30. Honorowy patronat nad galą objął prezydent miasta Częstochowa Krzysztof Matyjaszczyk. Podczas gali kibice zobaczą 3 pojedynki na zasadach boksu zawodowego, dwa pojedynki w formule K-1 oraz jedną walkę na zasadach MMA.

Bilety w cenie 10 zł, 50 zł, 100 zł oraz 200 zł do nabycia  w kasach nowej Hali Sportowej w Częstochowie przy ul. Żużlowej, Kręgielni Stacherczak przy ul. Kościuszki 1 oraz w Biurze Podróży Bliżej Słońca przy ul. Piłsudskiego 13/15.

Patroni medialni gali: Orange Sport, Wirtualna Polska (wp.pl), Dziennik Zachodni, Życie Częstochowy, BoxingNews.pl, Dziennik Zachodni, NaszeMiasto.pl, Fightsport.pl, sport. Czest.pl.

źródło:BOXINGNEWS.PL

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.