STSport

Jest to prawdopodobnie jedna z najbardziej pozytywnych i zaskakujących informacji jaką fani polskiego MMA mogli przeczytać ostatnimi czasy. Daniel Omielańczuk został trzecim zawodnikiem z Polski, który podpisał kontrakt z legendarną organizacją UFC

Daniel Omielańczuk

Daniel Omielańczuk

Portal MMARocks.pl poinformował jako pierwszy o negocjacjach Omielańczuka z UFC. Z kolei serwis MMANews.pl podaje, że umowa została już podpisana, jednakże sam zawodnik i menedżer czekają jedynie na potwierdzenie z działu prawnego UFC. Wszystko jednak wskazuje na to, że całość zostanie sfinalizowana i będziemy mogli oglądać Daniela w słynnym oktagonie.

Przed Omielańczukiem w UFC walczyło kilku Polaków, jednakże zaledwie dwóch było stricte „polskich”, czyli trenujących i mieszkających w Polsce. Byli to Tomasz Drwal i Maciej Jewtuszko, obaj jednak zostali z organizacji wydaleni. Oprócz tego w oktagonie UFC walczyli też Peter Sobotta, Bart Palaszewski i Krzysztof Soszynski.

Omielańczuk legitymuje się rekordem 20 stoczonych walk. 15 razy wychodził z nich zwycięsko, 3 razy przegrywał, raz zremisował, a jeden z jego pojedynków zakończył się wynikiem no-contest. Na początku swojej kariery walczył w KSW, gdzie jednak musiał uznać wyższość Konstantina Gluhova i Daniela Olivii. Potem wszystko potoczyło się lepiej. W 2011 zapisał się w pamięci kibiców fenomenalnym wysokim kopnięciem, którym znokautował Jakuba Beresińskiego. Od tamtej pory Omielańczuk walczył głównie za granicą, na Litwie, Ukrainie czy Azerbejdżanie. Dwukrotnie też wygrywał turniej organizowany przez legendę PRIDE, Igora Vovchanchyna.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.