STSport

Najlepszy polski zawodnik wagi ciężkiej – Damian Grabowski – wraca do Bellatora. Już 3 lutego zmierzy się z Amerykaninem – Mikiem Hayesem podczas gali Bellator 60. Miejsce wydarzenia nie zostało jeszcze ustalone.

Damian Grabowski stoczył dotychczas dwie walki podczas gal organizacji Bellator. W tej z numerem 25 pokonał na punkty Scotta Baretta i awansował do półfinału turnieju w wadze ciężkiej. Drugą walkę, podczas gali 29. przegrał z późniejszym mistrzem turnieju – Colem Konradem.

Walki odbyły się w sierpniu i wrześniu 2010 roku. Pomimo obowiązywania kontraktu Grabowski dostał wolną rękę w szukaniu sobie okazji do walki. – Jest to związane najprawdopodobniej z problemami finansowymi i wysokimi kosztami przyjazdu zawodnika zza oceanu – tłumaczył powody zawieszenia współpracy sam zainteresowany.

W międzyczasie „Polish Pitbull” stoczył tylko jedną walkę. Podczas pierwszej gali MMA Attack zmierzył się z Joaquimem Ferrieirą, którego pokonał już w pierwszej rundzie po efektownej gilotynie.

Okazało się jednak, że Bellator o Polaku nie zapomniał i już na początku lutego Grabowski zmierzy się z Mikiem Hayesem.

Amerykanin to doświadczony zawodnik. Na zawodowym ringu stoczył 21 walk – wygrał szesnaście, przegrał cztery i jedną zremisował. Ostatnio jest na fali wznoszącej, bo ma na koncie cztery zwycięstwa z rzędu. Stoczył też trzy walki Bellatorze – dwie wygrał, jedną przegrał. Jego ostatnie starcie odbyło się niemal rok temu – 10 stycznia 2011 roku. Wówczas, podczas gali Bellator 52 pokonał przez niejednogłośną decyzję Neila Grove’a.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Damianem Grabowskim, który nagraliśmy podczas przygotowań do gali MMA Attack. Zawodnik mówi tam między innymi o swoich doświadczeniach w walce za oceanem.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.