STSport

– Tomek przeszedł metamorfozę, jego ciało zostało lepiej ukształtowane – zapewnia w rozmowie z Polsatsport.pl Jakub Chycki, który zajmuje się przygotowaniem fizycznym Tomasza Adamka (49-4, 29 KO) do walki z byłym mistrzem Europy wagi ciężkiej Przemysławem Saletą (44-7, 22 KO). Pięściarze zmierzą się 26 września na gali Polsat Boxing Night w Łodzi.

Tomasz Adamek  i Michał Cieślak

– Spaliliśmy zbędną tkankę tłuszczową. Ciało Adamka jest bardzo plastyczne i szybko przypmniało sobie najlepsze czasy. Odbudowywaliśmy potencjał motoryczny Tomka, na szczęśie bez żadnych nieprzewidzianych kontuzji – dodaje nowy członek sztabu szkoleniowego byłego mistrza świata dwóch kategorii wagowych.

– Do walki pozostało już niewiele czasu, część zdolności jest już stabilnych, część została jeszcze do podszlifowania. Tomek na tym etapie jest wytrzymały, silny i szybki. Będzie jeszcze szybszy, a jak wiadomo, jak jest szybki, to wygra z każdym – mówi z uśmiechem Chycki, który jest bardzo zadowolony ze współpracy z „Góralem”.

– Adamek jest typem zawodnika, który słucha i analizuje informacje, które do niego docierają. Moje oczekiwania są w pełni realizowane – podsumowuje Chycki, który współpracuje także m.in. z zawodnikiem MMA Tomaszem Drwalem.

źródło: Polsatsport.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.