STSport

W każdym sporcie znajdziemy osoby, które poza uprawianiem dyscypliny zajmują się pewnymi „szemranymi” interesami. W MMA nie jest inaczej. Jak donoszą zagraniczne portale, były zawodnik UFC Paul Kelly został właśnie skazany na 13 lat pozbawienia wolności za rozprowadzanie heroiny.

Paul Kelly

Paul Kelly

Kelly nie zajmował się jednak zwykłą „dilerką”, tylko stał znacznie wyżej w hierarchii. Należał do osób, które zaopatrywały innych dilerów w towar. Kelly razem z dwójką przyjaciół z dzieciństwa został uznany winnym stawianego zarzutu.

Przez 4 lata Kelly był zawodnikiem UFC, gdzie występował w wadze półśredniej i lekkiej. Choć odnosił w UFC zwycięstwa, to nigdy nie był w stanie pokonać zawodnika z wyższej półki. Padał ofiarą Marcusa Davisa, Donalda Cerrone’a czy Dennisa Sivera. W 2011 został zwolniony z UFC, jednakże dalej kontynuował swoją karierę w MMA. Powrócił do wagi półśredniej i wygrał w Anglii dwa pojedynki, które najprawdopodobniej były jego ostatnimi. 28-letni Kelly po 13 latach więzienia prawdopodobnie nie będzie w stanie powrócić do zawodowego sportu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.