STSport

Były mistrz wagi ciężkiej UFC Josh Barnett (35-8, 8 KO, 21 SUB) zdołał się uwolnić z niewolniczego kontraktu i został zwolniony przez Dana White. Barnett jest już wolnym strzelcem, na brak propozycji nie będzie mógł jednak narzekać. Już do jego drzwi puka organizacja Bellator MMA.

Ostatnie lata były koszmarem dla „Warmastera”. Z powodu rzekomego wykrycia w jego organizmie ostaryny nie mógł walczyć, gdyż był zawieszony przez amerykańską organizacja antydopingową USADA. Ostaryna nie jest sterydem, aczkolwiek nadal wpływa anabolicznie na kości i mięśnie.Poprawia ona masę mięśniową i siłę fizyczną. Wykazuje też wpływ na poprawę stanu stawów, kości, więzadeł i wzrost kolagenu.
Josh Barnett zakwestionował wyniki badań USADA i skierował przeciwko tej organizacji sprawę do sądu. Proces trwał niemalże 1,5 roku, lecz Josh Barnett został oczyszczony ze wszystkich postawionych mu zarzutów.
Barnett to legenda MMA. Mistrzostwo wagi ciężkiej zdobył nokautując Randy’ego Couture’a. W karierze pokonał takich zawodników jak: Antonio Rodrigo Nogueira (34-10-1-1NC, 3 KO, 21 SUB), Frank Mir (18-12, 5 KO, 9 SUB), Alexander Emelianenka (27-7, 19 KO, 5 SUB), Paweł Nastula (5-6, 3 KO, 2 SUB) czy Andrei Arlovski (27-16-1NC, 17 KO, 3 SUB).

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.