STSport

39 letni „brat” Artura Szpilki – Przemysław T. ps. „Cygan” wyszedł na wolność, gdzie przebywał za wymuszenie rozbójnicze. To nie pierwsza odsiadka Przemysława T., który na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat więcej czasu przebywa w zakładach karnych, niż na wolności. Jak nas poinformował informator, będący w bliskiej korelacji z Przemysławem T., „Cygan” był widziany ostatnio w towarzystwie Artura Szpilki w łódzkim kinie w Manufakturze.

Obydwaj panowie się doskonale znają i przyjaźnią. Przemysław T. i Artur Szpilka poznali się w łódzkim areszcie śledczym. Tam Szpilka nie grypsował, a „Cygan” pomógł mu w jego problemach i „podniósł go” z tzw. „haremu”, gdzie podobno siedział bokser-celebryta.
Szerzej mówi o tym Jarosław Sokołowski ps. „Masa”, z którym Szpilka jest od dawna medialnie skonfliktowany.
„A on kim był? Przecież to frajer niegrypsujący. Siedział, jako frajer pod celą. Nie grypsował i nagle podnieśli go i nagle wielkie ura zrobił”
Artykuł można przeczytać pod linkiem:
masa-niszczy-szpilke-siedzial-jako-frajer

„Brat” Szpilki , Przemysław T. to gangster, którego proces o udział w zorganizowanej grupie przestępczej toczy się do dzisiaj przed łódzkim Sądem Okręgowym.
Przemysław T. „Cygan” oprócz procesów, które ma w toku został skazany również na siedem lat pozbawienia wolności, za wyjątkowe zwyrodnialstwo, jakim było oblanie kwasem młodej kobiety w wyniku, którego doznała trwałych obrażeń ciała.

Według prokuratury, do bandyckiego zdarzenia doszło we wrześniu 2002 r. Przemysław T. wynajął sprawców, którzy mieli oszpecić 22-letnią wówczas Emilię, koleżankę jego dziewczyny. Chciał się zemścić, ponieważ nie podobało mu się, że obie dziewczyny utrzymywały kontakty, a pokrzywdzona – według niego – chciała rozbić jego związek.
Kobieta została zaatakowana, gdy wychodziła ze swojego mieszkania w Łodzi na spotkanie z koleżanką. Piotr P., który działał na zlecenie Przemysława T. ps.”Cygan” podszedł do niej i oblał ją kwasem siarkowym z plastikowej butelki. Poparzona kobieta przeszła wiele operacji. Ma oszpeconą twarz, klatkę piersiową, a jak mówiła sędzia – widok kobiety, która zeznawała w procesie – był wstrząsający. Sąd uznał, że Przemysław T. zorganizował bandycki napad na kobietę, a Piotr P. „Pompon” zgodził się na oblanie jej kwasem. Dowodami w tej sprawie były materiały operacyjne policji, wyjaśnienia współoskarżonego oraz zeznania pokrzywdzonej, który rozpoznała sprawców. Za ten czyn czyn „Cygan” dostał 7 lat bezwzględnego pozbawienia wolności.

Przemysław T. zatrzymany został w marcu br. przez KWP Łódź za zlecenie wymuszenia rozbójniczego, w który pokrzywdzony mieszkaniec Koluszek utracił 40 tysięcy złotych, a dodatkowo miał zapłacić gangsterowi haracz w wysokości 100 tysięcy złotych, do czego jednak nie doszło w powodu zatrzymania przez policję..
– Sprawcy, zastraszając, dodatkowo stosowali różne formy wzmocnienia swojego przekazu. Jeździli za pokrzywdzonym i jego bratem, wystawali pod domem ich rodzin, rozlewali przed miejscem zamieszkania substancje łatwopalne, epatowali widokiem broni – poinformowała rzeczniczka łódzkiej policji mł. insp. Joanna Kącka.
Do sprawy włączyli się policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi, którzy zbierali materiał dowodowy i doprowadzili do zatrzymania grupy. Doszło do tego po pościgu, w jednym z aut zatrzymano 31-latka i dwóch 25-latków, a następnie w Łodzi 39-latka Przemysława T ps.”Cygan”.

To nie pierwsze przewinienie Przemysława T.” Cygan”. „Brat Szpilki” został ujęty przez policję również w 2015 roku. Miał w swoim samochodzie marki BMW ponad 800 gramów amfetaminy. Przesiedział 2 lata.


Jak mówił nasz informator Przemysław T. próbował podporządkować sobie pseudokibiców Widzewa, którymi rządził w latach 2005-2006, działając w ramach zbrojnej grupy przestępczej Michała J., który od 13 lat przebywa w zakładzie karnym. Historia ta jednak nie skończyła się dla niego za dobrze. „Cygan” został przez nich sprowadzony na ziemię i brutalnie pobity.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.