STSport

Federacja Fight Exclusive Night przyznała bonusy za poddanie wieczoru, nokaut wieczoru i walkę wieczoru gali FEN 14 Silesian Rage w katowickim Spodku.

biszczak_vs_gromadzki

Poddanie wieczoru: Łukasz Stanek

W debiucie w klatkoringu FEN Łukasz Stanek zmierzył się z Adrianem Błeszyńskim, który w swojej poprzedniej walce efektownie znokautował Tomasza Lepierskiego. Wiedząc, że jego rywal jest bardzo groźny w stójce, Stanek nieustannie dążył do sprowadzenia walki do parteru. Ta taktyka przyniosła efekty, bo w drugiej rundzie właśnie w tej płaszczyźnie Stanek wykonał decydującą akcję, balachą na kolano zmuszając Błeszyńskiego do odklepania.

Nokaut wieczoru: Martin Chudej

W starciu dwóch byłych kulturystów powtórzył się scenariusz z poprzedniego pojedynku Akopa Szostaka z Tyberiuszem Kowalczykiem na gali FEN 11 Warsaw Time. Wyższy, cięższy i bardziej doświadczony jako zawodnik MMA Czech szybko zepchnął Polaka na liny, trafił krótkim prawym prostym i dokończył dzieła zniszczenia, gradem ciosów zasypując leżącego na macie przeciwnika. Sędzia Piotr Michalak nie miał innego wyjścia, jak tylko już po minucie i kilku sekundach przerwać tę walkę.

Walka wieczoru: Tomasz Gromadzki vs Paweł Biszczak

Dwaj czołowi polscy kickbokserzy wagi półśredniej nie zawiedli oczekiwań kibiców i zafundowali im znakomity spektakl, w którym po trzech aktach sędziowie potrzebowali dodatkowych trzech minut walki, aby móc wskazać zwycięzcę. Obaj fighterzy od pierwszych sekund tego pojedynku popisywali się znakomitymi akcjami, nie szczędząc sobie silnych ciosów i potężnych kopnięć. Dopiero w dogrywce Paweł Biszczak zdołał zaznaczyć swoją przewagę, kiedy po precyzyjnym ciosie na wątrobę przypuścił szturm na przeciwnika, po którym Tomasz Gromadzki był liczony i nie zdołał już odwrócić losów tego widowiskowego starcia.

FEN

Categories: K-1, MMA, Sporty walki 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.