STSport

Bogusław Jeremicz (58 l.) jest jednym z najbardziej rozpoznawanych karateków w naszym kraju, kolejną legendą Kyokushin w Polsce, autorem książki „Karate Kyokushin” i prezesem Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Ma stopień mistrzowski 6 Dan i tytuł Shihana. Na jednym ze zdjęć na jego profilu, na portalu społecznościowym Facebook, widnieje podpis, który jest kwintesencją jego życia: „Aby być mistrzem, na zawsze trzeba pozostać uczniem”

Bogusław Jeremicz trenował przez kilka miesięcy w Japonii w kultowym miejscu, w Jonan Dojo, gdzie zbierał szlify od wybitnego trenera Kyokushin – Shihana Tsuyoshi Hiroshige, trenera mistrzów min. Kenji Midori, czy pięciokrotnego mistrza Japonii Hajime Kazumi.
Polska Federacja Kyokushin Karate, której założycielem był Jeremicz zrzesza w swych szeregach 35 klubów z całej Polski. Najwięcej ośrodków szkoleniowych ma w województwie kujawsko -pomorskim i w województwie śląskim.
Polska Federacja Kyokushin Karate ściśle współpracuje z organizacją Kyokushin Kenbukai International, którą założył wspomniany już Shihan Tsuyoshi Hiroshige.
Bogusław Jeremicz jest pionierem, w zakresie wprowadzenia do Kyokushin innowacyjnych elementów chińskiego stylu wewnętrznego ( Neijia) -Yiquan, który doskonale rozwija percepcję ciała i siłę, a także pomaga osiągnąć jedność ciała i umysłu.
W chwili obecnej Shihan Bogusław Jeremicz prowadzi swój klub Kyokushin w Gdańsku, prowadzi seminaria karate na terenie całej Polski, a na przełomie lipca i sierpnia w Tucholi odbędzie się z nim obóz szkoleniowy, w którym uczestniczyć będzie również Kaicho Masahiro Kaneko.

źródło foto: Facebook

Comments are closed.