STSport

Najlepszy polski zawodnik wagi ciężkiej – Damian Grabowski – dokonał nie lada wyczynu i wygrał drugą walkę w ciągu zaledwie tygodnia. Zwycięstwo nad Davem Huckabą na gali Bellator 67 przyszło jedna o wiele trudniej niż nad Eddie Sanchezem na MMA Attack 2.

Polak pewnie wygrał dwie pierwsze rundy – głównie za sprawą skutecznych obaleń i kontroli walki w parterze. Jego rywal nie miał przez pierwsze 10 minut za wiele do pokazania. Role trochę odwróciły się w ostatnim starciu. Z pewnością miało na to wpływ zmęczenie Polaka. Huckaba nie potrafił jednak wykorzystać w pełni tej słabości i pomimo tego, że był lepszy w ostatniej rundzie, to w żaden sposób nie przekonał sędziów do wskazanie jego jako zwycięzcy. Wszyscy punktowali jednogłośnie trzy razy 29:28 na korzyść Grabowskiego. W taki oto sposób „Polish Pitbull” rozstał się z Bellatorem, gdyż już przed walką zapowiedział, że bez względu na jej rezultat on ostatni raz zawalczy dla tej organizacji. Ogólnie Polak dla Bellatora stoczył 3 pojedynki (2 wygrał, 1 przegrał – jedyna porażka w karierze to właśnie ta z Colem Konradem podczas Bellator 29). Zwycięstwo nad Huckabą było 3 z rzędy i 16 w ogóle na zawodowym ringu.

Zaledwie 56 sekund trwała walka wieczoru. Amerykański mistrz Bellatora w wadze lekkiej – Michael Chandler – nie dał szans japońskiemu weteranowi – Akihiro Gono. Niepokonany na zawodowym ringu Chandler najpierw zadał mocny prawy prosty, który przewrócił rywala, a później dopadł do niego w parterze i dopełnił formalności. Było to jego 10. zwycięstwo na zawodowym ringu.

Bardzo emocjonujący był półfinał turnieju w wadze półśredniej. Zmierzyli się w nim Bryan Baker oraz Ben Saunders. O jednogłośnym zwycięstwie tego pierwszego musieli zadecydować sędziowie. Walka dobrze zaczęła się dla Saundersa, który był bliski zmuszenia swojego rywala do poddania, ale ostatecznie Baker wyrwał się z duszenia, a później z każdą kolejną akcją – najpierw odrabiał straty, a później zwiększał prowadzenie. Sędziowie nie mieli wątpliwości, że w ostatecznym rozrachunku był lepszy i punktowali 30:27, 30:27, 29:28.

Oto wyniki wszystkich walk gali Bellator 67:

Walka wieczoru

  • Do 155 funtów: Michael Chandler pokonał Akihiro Gono przez TKO (ciosy w parterze), 1. runda – 0:56

Karta Główna

  • Do 170 funtów: Bryan Baker pokonał Ben Saundersa przez jednogłośną decyzję sędziów (30:27, 30:27, 29:28) – półfinał turnieju w wadze półśredniej
  • Do 265 funtów: Damian Grabowski pokonał Dave Huckabę przez jednogłośną decyzję sędziów (29:28, 29:28, 29:28)
  • Do 170 funtów: Ryan Ford pokonał Luisa Santosa przez TKO (ciosy) 2. runda – 1:24

Karta Eliminacyjna

  • Do 145 funtów: Will Romero pokonał Matta Veala przez TKO (ciosy) 2. runda – 4:25
  • Do 135 funtów: Dave Harris pokonał Nicka Kirka przez jednogłośną decyzję sędziów (29:28, 29:28, 29:28)
  • Do 155 funtów: Cosmo Alexander pokonał Lorawnta-T Nelsona przez jednogłośną decyzję sędziów (30:27, 30:27, 30:27)
  • Do 180 funtów: Nordine Taleb pokonał Mata MacGratha przez TKO (ciosy), 2. runda – 2:30
  • Do  170 funtów: Dom O’Grady pokonał Nathana Gunna przez poddanie (balacha), 2. runda – 4:51

Zapraszamy do obejrzenia video z walki Damiana Grabowskieg z Dave Huckabą:

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.