STSport

O północy czasu polskiego rozpocznie się ważenie przed galą Bellator 62. Tym razem miejscem starć będzie miasto na południu Teksasu – Laredo.

To już trzeci odcinek 6. sezonu Balletora. Walką wieczoru będzie starcie finałowe w wadze ciężkiej 5. serii. Naprzeciw siebie staną Amerykanin – Eric Prindle oraz Brazylijczyk – Thiago Santosa. Przypomnijmy, że to już trzecie podejście do tej walki. Za pierwszym razem – jeszcze podczas poprzedniej serii – Brazylijczyk kopnął Amerykanina w krocze i starcie przerwano. Drugi raz miało dojść do tego starcia tydzień temu, na gali Bellator 61, ale Prindle złapał jakąś infekcję i nie było możliwości, żeby wszedł do oktagonu. Tym razem zdrowie dopisuje obydwu sportowcom, więc nie powinno być już problemów. Zwycięzca tego pojedynku zmierzy się z mistrzem Bellatora w wadze ciężkiej – Colem Konradem.

Na tej gali rozpocznie się również turniej wagi lekkiej. Pośród ćwierćfinałowej ósemki znajdziemy kilka znanych twarzy. Przede wszystkim zobaczymy Patricky’ego Freire’a, który doszedł do finału turnieju wagi lekkiej dokładnie rok temu. Tam jednak musiał uznać wyższość Michaela Chandlera, który obecnie jest mistrzem. Teraz jednak Brazylijczyk jest bogatszy o doświadczenia sprzed roku i na pewno zrobi wszystko, żeby znów spróbować zgarnąć najwyższe laury. W starciu z Lloydem Woodardem jest faworytem, ale jeżeli Amerykaninowi uda się przetrzymać największy napór to może szukać swojej szansy na pomęczonym rywalu.

Pamiętamy również o Rick’u Hawnie, który był bardzo blisko wygrania turnieju w wadze półśredniej w pierwszej połowie 2011 roku. Jednak po bardzo wyrównanym pojedynku i niejednogłośnej decyzji sędziów przegrał z Jay’em Hieronem. Teraz Hawn próbuje szczęścia w niższej kategorii wagowej. Pokrzyżować mu plany będzie się starał Brazylijczyk – Ricardo Tirloni, który przystępuje do turnieju po imponujących 11 wygranych z rzędu. Jeżeli walka potoczy się po myśli złotego medalisty olimpijskiego w judo – Hawna, czyli będzie raczej na krótki dystans albo w parterze, to może liczyć na zwycięstwo. W innym wypadku może być różnie.

Kolejna para i kolejny uczestnik turnieju wagi półśredniej sezonu 4. – Brent Weedman. W ćwierćfinale przegrał wówczas po dość kontrowersyjnej decyzji z późniejszym zwycięzcą – Jay’em Hieronem. Później przegrał jeszcze jedną walkę i do turnieju przystępuje po dwóch porażkach z rzędu. To znany z wszechstronności zawodnik i na pewno nie wolno go lekceważyć. Naprzeciw niego stanie debiutant w klatkach Bellatora – J.J. Ambrose. Wygrał 7 swoich ostatnich walk, z których aż 5 zakończył jeszcze w pierwszych rundach. Być może nie jest to powszechnie znany zawodnik, ale jego bilans (17 wygranych, 3 przegrane, 1 NC) wystawa mu całkiem niezłe świadectwo.

Ostatnia para – Thiago Michel vs Rene Nazare – jest chyba najbardziej nieprzewidywalna. Zwłaszcza ze względu na pierwszego z Brazylijczyków. Dla Michela to starcie będzie pierwszym poza ojczyzną. Tam w 11 walkach odniósł 9 zwycięstw i poniósł 2 porażki. Jego krajan – Nazare – walczył już w Bellatorze czterokrotnie. Zaczął bardzo dobrze, bo wygrał swoje trzy pierwsze walki. Jednak w październiku 2011 roku przegrał (po raz pierwszy nie tylko w Bellatorze, ale również w karierze) z Jackobem Kirwanem.

Oto pełna karta walk:

Walka wieczoru – Finał turnieju wagi ciężkiej 5. sezonu

 • Do 265 funtów: Thiago Santos (10-1) vs. Eric Prindle (7-1)

Główna Karta – Ćwierćfinały turnieju wagi lekkiej do 155 funtów

 • Patricky Freire (10-2) vs. Lloyd Woodard (11-1)
 • Rick Hawn (11-1) vs. Ricardo Tirloni (14-1)
 • Brent Weedman (18-7-1) vs. JJ Ambrose (17-3)
 • Rene Nazare (10-1) vs. Thiago Michel (9-2)

Pozostałe

 • Do 170 funtów: Sonny Luque (1-2) vs. Luis Vega (7-2)
 • Do 145 funtów: Douglas Frey (10-7) vs. Rad Martinez (11-2)
 • Do 155 funtów: Cosmo Alexander (1-1) vs. Oscar de la Parra (1-2)
 • Do 155 funtów: Joseph Daily (4-2) vs. Sean Spencer (7-1)
 • Do 145 funtów: Chris Jones (6-1) vs. Steven Peterson (6-1)
 • Do 155 funtów: Dave Jansen (16-2) vs. Jacob Kirwan (9-3)

Ważenie na żywo z Laredo w Teksasie rozpocznie się o północy czasu polskiego:

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.