STSport

Meksyk od dawna jest krajem, w który celują władze UFC. Nic dziwnego, wszak jest to państwo, którego liczba ludności przekracza 100 milionów. Dodatkowo UFC posiada kartę przetargową w postaci Caina Velasqueza, który choć urodził się w Ameryce, to z pochodzenia jest Meksykaninem, a poza tym na swym ciele dumnie nosi tatuaż głoszący „Brown Pride”. Plany UFC co do ekspansji na Meksyk były jak na razie niesprecyzowane. Wszystko zmieniło się od czwartkowej konferencji prasowej.

Cain Velasquez

Cain Velasquez

Dana White ogłosił, że w styczniu 2013 roku władze organizacji będą prowadziły castingi do meksykańskiej edycji programy „The Ultimate Fighter”. Jak na razie nie został podpisany żaden kontrakt telewizyjny, ale White zapewnia, że są prowadzone rozmowy.

TUF zyskał wielką sławę w Ameryce i był jednym z najważniejszych czynników, dzięki któremu organizacja UFC wyszła z dołka finansowego. Od tamtej pory powstało kilkanaście edycji reality show, a każda z nich osiągała wysokie wyniki oglądalności. Największą popularnością cieszyła się edycja brazylijska, którą wg Dany White oglądało 18 milionów ludzi.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.