STSport

Znamy dwa kolejne pojedynki hitowej gali KSW 33: Materla vs Khalidov, która odbędzie się 28 listopada w krakowskiej TAURON Arenie.

Karol Bedorf

W drugiej walce wieczoru wydarzenia Karol Bedorf (12-2, 3 KO, 3 Sub) będzie po raz drugi bronił pasa wagi ciężkiej KSW przeciwko jednemu z najlepszych zawodników w tej kategorii w Polsce i Europie Michałowi Kicie (16-7, 9 KO 5 Sub).

Niepokonany w sześciu ostatnich występach Szczecinianin zdobył tytuł KSW w królewskiej dywizji w 2013 roku, nokautując Pawła Nastulę. Od tego czasu „Coco” walczył w okrągłej klatce KSW dwukrotnie. Reprezentant Ankosu Zapasy i Berserkers Team w ubiegłym roku zastopował w pierwszej rundzie Rollesa Gracie, a na KSW 31 w maju pewnie wypunktował Petera Grahama.

Mieszkający i trenujący w Zabrzu Kita zadebiutuje po raz pierwszy wystąpi w KSW w swojej dziewięcioletniej karierze. „Maskara” zwyciężał w sześciu ze swoich siedmiu ostatnich pojedynków, zostawiając w pokonanym boju m.in. byłego mistrza UFC Ricco Rodrigueza czy znanych z ringu KSW Valentijna Overeema i Toniego Valtonena. Aż czternaście z szesnastu zawodowych zwycięstw Kita kończył przed czasem.

Oprócz ciężkich w krakowskiej arenie pojawią się również panie. W pojedynku w wadze muszej kibice zobaczą dwie niepokonane zawodniczki, powracającą po kontuzji Kamilę Porczyk (2-0, 1 Sub) oraz debiutującą w KSW 23-letnią Katarzynę Lubońską (2-0, 1 Sub).

Przypominamy, że w walce wieczoru KSW 33 dojdzie do największego pojedynku w historii europejskiego MMA, w starciu o pas w wadze średniej KSW Michał Materla (22-4, 4 KO, 12 Sub) skrzyżuje rękawice z największą gwiazdą polskiego MMA Mamedem Khalidovem (30-4-2, 11 KO, 17 Sub).

Bilety są dostępne w portalu eBilet.pl.

źródło:KSW

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.