STSport

Za Radio Rzeszów: Nie lada gratka czeka w najbliższych miesiącach dla fanów zawodowego pięściarstwa na Podkarpaciu. Wszystko za sprawą aż dwóch gal boksu. Do pierwszej dojdzie 15 marca w Arłamowie, czyli miejscu gdzie internowany był Lecha Wałęsa. Teraz do walk wieczoru wyjdą w Arłamowie Andrzej Wawrzyk i Marcin Rekowski.

Z kolei na przełomie maja i czerwca podczas gali w Rzeszowie odbędzie się aż siedem zawodowych pojedynków. Starciem wieczoru będzie walka z udziałem Artura Szpilki dla którego będzie to powrót do Rzeszowa. W kwietniu ubiegłego roku Szpilka już po dwóch rundach pokonał Ukraińca Tarasa Bidenkę. – Teraz szykuje się duże przedsięwzięcie jeśli chodzi o walkę wieczoru i całą galę – poinformował Radio Rzeszów promotor Szpilki Piotr Werner.

Przed miesiącem Szpilka doznał pierwszej w karierze porażki przegrywając z Bryantem Jenningsem. – Poprzeczka okazała się zawieszona zbyt wysoko, ale teraz też rywal będzie solidny – dodał Piotr Werner.

Szpilka legitymuje się bilansem szesnastu zwycięstw i jednej porażki. O dokładnym terminie gali w Rzeszowie poinformujemy natychmiast po jego zatwierdzeniu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.