STSport

– Mollo to dobry zawodnik, ma twardą szczękę. Ale jeśli będzie taki nonszalancki w starciu ze mną jak w innych walkach, to mogę go ciężko zgiąć – mówi przed piątkowym pojedynkiem z Amerykaninem Mikem Mollo (20-3-1, 12 KO) na gali w Chicago Artur Szpilka (12-0, 9 KO).

– Jak się czujesz przed walką z Mikiem Mollo?
Artur Szpilka: Wszystko idzie zgodnie z planem. Jestem świetnie przygotowany, szybkość jest. Brakuje mi jeszcze tej iskierki, ale w piątek w ringu będę już ją miał.

– Jaką masz taktykę na walkę z Mollo? Będzie niczym spacerek po sopockim molo?
– Wszystko zależy od tego, na ile mi pozwoli przeciwnik. Chciałbym, by na mnie poszedł, tak jak się odgrażał. Zapewniam, że na pewno będzie to fajna walka.

– Widziałeś walki Mike’a Mollo? W starciu z Andrzejem Gołotą spisał się nieźle i obił Polakowi oko?
– Jest dobrym zawodnikiem, ale wtedy to już nie był ten sam Gołota, co kiedyś. Podejrzewam, że gdyby Andrzej siadł na swej zakrocznej nodze i bił proste ciosy, to pewnie by skończył pojedynek przed czasem (wygrał na punkty – red.). Ale na pewno był to fajny pojedynek. Mam nadzieję, że moja walka z Mollo będzie równie ciekawa. Mike na pewno nie jest żadnym kelnerem, mocno bije już w pierwszych rundach. Ale jeśli będzie szedł ostro do przodu, to mogę go ciężko zgiąć.

– Dasz mu się sprowokować czy utrzymasz nerwy na wodzy?
– Po to trenuję, by nad sobą panować, i uważam, że z walki na walkę jest coraz lepiej pod tym względem. Bardzo chciałbym się dobrze w Chicago zaprezentować. Boksuję tu pierwszy raz i mam tu dużo bratnich dusz pochodzących Krakowa, które mi kibicują.

– Po tej walce od razu wracasz do Polski?
– Tak. 23 lutego walczę z Krzysztofem Zimnochem, więc muszę mieć czas, żeby się zaaklimatyzować.

– Nie za szybko ta druga walka?
– Nie oszukujmy się, Zimnoch nie jest jakimś widowiskowym super zawodnikiem, ostatnio zrobił się medialny, bo pogadał trochę w telewizji, zobaczyli go ludzie, a on z siebie robił ofiarę losu, mówiąc, jaki to on skrzywdzony jest. Na pewno na walkę z nim jestem bardzo dobrze przygotowany. Pokażę mu, gdzie raki zimują. Ale skupmy się na starciu z Mollo.

– Jakie to uczucie być największą nadzieją wagi ciężkiej w Polsce?
– Ja się tak nie czuję. Nie zwracam na takie opinie uwagi, słucham tylko mojego trenera. Mam swoje cele, których się trzymam.

– Podobno po awanturze z Zimnochem trener Fiodor Łapin był bardzo zły…
– Trener jest osobą bardzo konsekwentną i jasno stawia warunki. Przez kilka dni czułem się bardzo mało pożądaną osobą w naszym teamie. Trener wkłada w trenowanie nas całe serce, a później, jeśli jakiś przechodzień mu powie, że bandytów trenuje, nie jest mu miło. Jest człowiekiem ogromnych zasad i honoru, za to go bardzo szanuję.

źródło: Gwizdek24.se.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.